وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 14 خرداد 1394 ساعت 12:49   |   کد مطلب: 14676
طرح حفظ حقوق هسته ای بزودی به صحن می آید/منتقدین با مذاکره مخالف نیستند، به آمریکا بی اعتماد هستند
سلطانی صبور نماینده مردم رزن در گفت و گو با ما در خصوص طرح یک فوریتی حفظ حقوق هسته ای کشورمان گفت:این طرح با یک فوریت ابتدا در صحن مطرح و پس از تصویب برای بررسی دقیق تر به کمیسیون امنیت ملی رفت و در کمیسیون نیز با اکثریت و اجماع قاطع تصویب شد.

به گزارش نافع، به نقل از صبح رزن، سلطانی در خصوص ضرورت تدوین این طرح توسط مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان بر اساس وظیفه ی ملی و دینی خود برای آماده کردن این طرح دست به کار شدند گفت:وقتی تیم مذاکره کننده ی کشورمان در حال مذاکرات نفس گیر است بایستی موضع آنها از طرف مجلس تقویت شود و این طرح بر همین اساس شکل گرفته است.

وی ادامه داد:وقتی کنگره ی آمریکا با تصویب طرحی مذاکرات را در فشار میگذارد این طرح نیز یک پاسخ دندان شکن به کج خیالی ها و نقشه های امریکایی ها در این زمینه است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود:این در واقع علاوه بر تقویت موضع مذاکره کنندگان،لبیک به ندای رهبری انقلاب است.

وی اضافه کرد:امریکایی ها حتی به وعده ها و تعهدات خود در لوزان نیز پای بند نبوده اند و به قول آقایان صالحی،ولایتی و شمخانی دبه در آورده اند،برای مثال در حالی که خودشان در لوزان بیش از 1000 سانتریفیوژ در فردو را پذیرفته بودند امروز از 350 سانتریفیوژ برای فردو سخن می گویند.

سلطانی صبور تاکید کرد:وقتی در کشور ما صدای واحدی بلند شد و همه بر تقویت گفتمان تیم مذاکره کنندگان در مقابل زورگویی های غرب و امریکا به رهبری رهبر انقلاب ایستاده گی کردند امروز آقای اوباما که ده ها بار ایران را تهدید کرده است گفت که گزینه ی نظامی در برابر ایران کارایی ندارد.

وی تصریح کرد:آمریکایی ها به دنبال این هستند که گفتمان مقاومت در داخل کشور را به نام مخالفت با صلح و مذاکره معرفی کنند ،در صورتی که به هیچ وجه اینگونه نیست.

وی اضافه کرد:منتقدین به آمریکا و استکبار بدبین هستند که این هم ریشه در خیانتهای امریکایی ها دارد.

سلطانی ادامه داد:هیچ کس در کشور تیم هسته ای را خائن نمی داند البته اختلاف نظرهایی وجود دارد که طبیعی است اما همگی فریادهایمان بر سر آمریکاست و به صراحت میگوییم که به امریکایی ها اعتمادی وجود ندارد.

رئیس کمیته ی آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی با اشاره به رئوس طرح هسته ای مجلس ادامه داد:در این طرح بر انجام تحقیقات هسته ای بدون سقف در تعداد سانتریفیوژها و لغو یکباره ی تمام تحریمها در روز  نخست تصریح و تاکید شده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما