وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 26 خرداد 1394 ساعت 08:28   |   کد مطلب: 14827
 روايت فرماندار کبودراهنگ از شهدای غواص همدان
تعداد غواصان استان همدان در عملیات کربلای چهار 60 نفر بودند که از این تعداد بجز بنده که مسئول اطلاعات عملیات بودم و یک رزمنده دیگر 58 نفر دیگر به فیض عظمای شهادت نائل شدند.

به گزارش نافع، علی احسان قنبری، فرماندار کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به وقایع عمليات «كربلای4» گفت: نوجوان 16 ساله ای بودم که در این عملیات به عنوان مسئول اطلاعات عملیات گردان غواصان همدان شرکت کردم.
وی با اشاره به لحظات سخت شب عملیات کربلای 4 گفت: شب عمليات كربلای4 تلخ ترین شب تاریخ زندگی من بود که در آن تقریبا همه همرزمانم را از دست دادم.
احسان قنبری عملیات کربلای4 را از طرح‌های بزرگ عملیاتی جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: این عملیات با هدف کسب برتری نظامی کشورمان به مرحله اجرا درآمد که موفقیت در آن می توانست سرنوشت جنگ را به نفع کشور ما رقم بزند.
وی علت شکست عملیات کربلای 4 را توطئه منافقان کوردل و کمک‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا عنوان کرد و گفت: امروز با گذشت ۲۹ سال از عملیات کربلای ۴، مشخص شده است که اجساد ۱۷۵ غواص کشورمان که با دستان بسته و بدون هیچ جراحت کشته شده‌اند در واقع توسط نیروهای بعثی، زنده به گور شده‌اند.
احسان قنبری با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام در این عملیات گفت: در این عملیات شاهد بودم که وقتی غواص های ما شهید می شدند آنها را آب می برد و برخی که زنده به آن طرف اروند می رسیدند توسط بعثی ها قتل عام می شدند.
وی با اشاره به شب درگیری این عملیات گفت: عملیات کربلای 4 در اوایل دی ماه سال 65 اتفاق افتاد و غواص ها در حالی که در داخل آب سرد اروند قرار داشتند مورد هدف بی امان دوشکا و تیر دشمن قرار داشتند.
این یادگار دفاع مقدس با اشاره به پیروزی های سپاه اسلام در عملیات کربلای 5 ادامه داد: رزمندگان ما دو هفته پس از عملیات کربلای4 توانستند در عملیات کربلای 5 پیروزی های خوبی کسب کنند و قلب امام راحل را شاد کنند.
فرماندار کبودراهنگ روحیه دفاعی و اتحاد و همدلی ملت ایران را در طول تاریخ بی نظیر خواند و گفت: در این میان شهدای غواص نماد مقاومت سلحشورانه ملت ایران هستند که عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی مرهون فداکاری و مجاهدت های حماسی وتاریخی آنان است.
وی با اشاره به رهبری بی نظیر امام خمینی(ره) گفت: امام راحل مانند خورشیدی تابناک پس از سالها ظلمت و استبداد روح امید را در ملت ایران دمید و زمینه پیروزی اسلام ناب را در جهان فراهم کرد.

منبع:کورنگ
انتهای پیام/ح
 

دیدگاه شما