وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 16 تير 1394 ساعت 09:05   |   کد مطلب: 15150
رئیس دانشگاه علمی، کاربردی فرهنگ و هنر همدان:
نباید فعالیت های دانشجویی در خدمت احزاب سیاسی باشد
	نباید فعالیت های دانشجویی در خدمت احزاب سیاسی باشد
رئیس دانشگاه علمی، کاربردی فرهنگ و هنر همدان بر توجه بیشتر به رشد علمی دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: نباید فعالیت های دانشجویی در خدمت احزاب سیاسی باشد.

به گزارش نافع، سید حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار کورنگ با اشاره  به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اساتید و هیئت های علمی دانشگاه ها، گفت: سیاست زدگی دانشگاه ها موجب تبدیل دانشگاه به باشگاه حزبی می شود و جایگاه علمی خود را از دست می دهد.
وی با اشاره به جایگاه والای علمی دانشگاه ها گفت: نباید اجازه داد گروه های سیاسی از مراکز علمی در راستای پیشبرد اهداف سیاسی خود استفاده کنند.
جعفری به تلاش برخی گروه های سیاسی برای نفوذ در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: این گروه ها و احزاب می خواهند دانشگاه را به نفع حزب یا گروه خود مهندسی کنند که این یک آسیب برای دانشگاه است چرا که پیشرفت علم را کند خواهد کرد.
وی تولید علم و فناوری و پژوهش را ریشه و اساس رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و صنعتی کشور دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در جمع اساتید و هیئت های علمی دانشگاه ها فرمودند؛ اساتید دانشگاه ها فرمانده هان جنگ نرم هستند که فرماندهی جوانان دانشجو یعنی افسران جنگ نرم را بر عهده دارند.
رئیس دانشگاه علمی، کاربردی فرهنگ و هنر همدان بر رفع دغدغه های علمی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: نقشه جامع علمی کشور در راستای حرکت استراتژیکی علمی کشور است که در صورت تحقق آن آینده علمی کشور روشن خواهد بود.
وی یکی از معضلات علمی کشور را پایان نامه فروشی دانست و گفت: نباید اجازه دهیم این افت علمی در کشور ادامه پیدا کند.
انتهای پیام/ح

دیدگاه شما