آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 08:17   |   کد مطلب: 35506
آیت‌الله حبیب‌الله‌ شعبانی‌موثقی، حضور خود در همدان را در سمت نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه همدان با احترام و تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا آغاز کرد.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان صبح امروز پیش از اجرای مراسم تودیع و معارفه در مزار شهدا در باغ بهشت همدان حاضر شد تا با اقتدا به راه شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا و امام شهدا مسؤولیت خطیر نمایندگی ولی فقیه در استان را آغاز کند.

 

نماینده جوان ولی فقیه در استان همدان در جمع پر شور مردم به همراه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، استاندار همدان، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)، نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس و چند تن از مسوولان زیارت شهدا را با حضور بر مزار سردار رشید اسلام، حاج حسین همدانی آغاز کرد و سپس با حضور بر مزار مرحوم آیت‌الله ملاعلی معصومی همدانی، مرحوم آیت‌الله موسوی همدانی نماینده اسبق ولی فقیه در استان همدان و سردار سعید قهاری سعید و سایر شهدا حضور پیدا کرده و به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.

 

آیت‌الله شعبانی ‌موثقی در حاشیه ادای احترام به مقام شامخ شهدا با بیان اینکه هر چه داریم از شهداست و باید در مسیر اهداف آنها مجاهدانه گام برداشت، اظهار کرد: ما تا ابد مدیون شهدا و ایثارگری آنها هستیم.

وی افزود: مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده من گذاشته شده که باید به لطف خدا و همراهی مردم آن را انجام دهم.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: نهاد نماز جمعه به عنوان یک قرارگاه فرهنگی باید زمینه شتاب‌بخشی به حرکت دینی و انقلابی را مهیا کند و وظیفه اصلی این نهاد توجه به اسلام، نظام و مردم است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و خطاب رهبری به جوانان در این بیانیه افزود: پیشبرد اهداف اصلی نظام بر عهده جوانان است و همه در این وظیفه خطیر باید احساس مسئولیت کنند.

آیت‌الله شعبانی در پایان از زحمات آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی تشکر کرد و بیان کرد امیدوارم از این به بعد هم بتوانیم از محضر آیت‌الله طه‌محمدی استفاده کنیم.

 

آیت‌الله شعبانی پس از حضور بر مزار شهدا، راهی استانداری همدان شد تا مراسم معارفه انجام شود.

پس از برگزاری مراسم رسمی، مردم در آستان مقدس امامزاده عبدالله‌(ع) از نماینده ولی فقیه در استان استقبال کرده و راهی نماز جمعه می‌شوند.

مراسم تودیع و معارفه و البته نماز جمعه با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما