وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 2 مهر 1393 ساعت 09:13   |   کد مطلب: 9701
عصر شعر و خاطره اسطوره های مقاومت در تویسرکان برگزار شد
همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس عصر شعر و خاطره اسطوره های مقاومت با حضور جمعی از شاعران و علاقمندان فرهنگ و ادب شهرستان های تویسرکان و ملایر در آرامگاه میررضی آرتیمانی تویسرکان برگزار شد.

به گزارش نافع به نقل از  رودآور مهدی حاجی زین‌العابدینی‌ رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان در مراسم عصر شعر و خاطره اسطوره های مقاومت که در آرامگاه میررضی آرتیمانی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: زنده نگه داشتن و پیروی از آرمان‌های کسانی است که از ارزشمندترین سرمایه خود یعنی جانشان گذشتند و مردانه جنگیدند وظیفه ای است که بر دوش تک تک آحاد جامعه است.

وی افرود: افکار عمومی مردم و نسل جدید نباید فراموش کنند که اقتدار و استقلال امروز کشور از جمله دستاورهای جنگ تحمیلی است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان با بیان اینکه از راه های انتقال فرهنگ جبهه وشهادت و تبیین دفاع مقدس برای جوانان اشعار و کتب مختلف درباره هشت سال دفاع مقدس است، تصریح کرد: بی تردید تمامی آن ایثارگری ها، ایمان و خلوص ها را نمی توان در ابیات و نوشته ها آن طور که باید و شاید نوشت ولی می توان بخش کوچکی از آن مردانگی را بیان کرد.

حاجی زین‌العابدینی‌ با تأکید بر اینکه اشعار ایرانی دارای سابقه درخشان و غنی است، افزود: ما امروز افتخار می کنیم که شعرا در انتقال فرهنگ جبهه و شهادت با اشعار زیبا و پرمحتوای خود نقش آفرینی می کنند.

در این مراسم تعدادی از شاعران و ترانه سرایان تویسرکانی و ملایری اقدام به خواندن اشعار خویش با موضوع دفاع مقدس برای حاضران کردند.

حسن مالمیر(حامدتویسرکانی)، قربان فرحی، خدامراد جلیلوند، اعظم سوری، زهرا ترکاشوند ومعصومه حسینی از شعرای تویسرکانی و ابوالقاسم رنجبر، شیوا فضلعلی، اکبری و طاهرنیا از شهرستان ملایر شاعرانی بودند که اشعار زیبای خود را قرائت کردند.

در این برنامه گروه نی نواز شهرستان تویسرکان نیز برنامه زیبایی اجرا کردند.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت