وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت 10:38   |   کد مطلب: 35052
به مناسبت 40 سالگی انقلاب چندین پروژه عمرانی و اقتصادی در اسدآباد کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

به گزارش نافع، روز گذشته با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان پروژه ساخت دو واحد خانه پزشک در بیمارستان قائم(عج) کلنگ‌زنی و خانه بوم‌گردی روستای ترخین آباد، کارگاه جوراب‌بافی و چهار پروژه شبکه توزیع آب شرب اسدآباد به بهره‌برداری رسید.

ساخت دو واحد خانه پزشک در بیمارستان قائم(عج) اسدآباد توسط دانشکده علوم پزشکی اسدآباد ساخته خواهد شد.

برای هر واحد ۸۰ متر مساحت در یک طبقه در نظر گرفته شده است که برای ساخت آن 4 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

همچنین کارگاه جوراب‌بافی در روستای جنت‌آباد به بهره‌برداری رسید. این کارگاه روزانه 150 جین جوراب تولید می‌کند و برای 7هفت نفر از بانوان اشتغال ایجاد کرده است.

همچنین خانه بوم‌گردی ترلان در روستای ترخین‌آباد به بهره‌برداری رسید. این خانه بوم‌گردی با ارائه مجوز از میراث فرهنگی آغاز به کار کرد.

این دومین خانه بوم گردی است که احداث شده و ظرفیت اقامت 100 نفر گردشگر و مسافر را دارد و دو خانه بوم‌گردی دیگر نیز برای افتتاح در دست اقدام است.

به مناسبت دهه فجر پروژه شبکه توزیع آب شرب چهار روستای اسدآباد به بهره‌بردرای رسید.

شرکت آب و فاضلاب روستای اسدآباد پروژه شبکه توزیع آب شرب به طول 10 کیلومتر را در روستاهای پیفانج، کمک سفلی و علیا، سیراوند اجرا کرده است و برای اجرای این پروژه یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

در روستای سیرواند به صورت نمادین پروژه توزیع آب شرب این روستا به بهره‌برداری رسید.

مدیر امور آبفار اسدآباد گفت: برای اجرای این پروژه در روستای سیرواند 6 کیلومتر شبکه انجام شده که 210 فقره انشعاب استانداردسازی شده است.

احد احدی‌اکمل افزود: با اجرای این پروژه 531 نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: جنس لوله پلی‌اتیلن با فشار بار 10 اتمسفر است که تنها برای پروژه روستای سیراوند 400 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام/ن/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت