وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1393 ساعت 11:09   |   کد مطلب: 10014
تقدیم به کودکی غارت‌شده بچه‌های فلسطین
قصه بگو نازنین! قصه غصه‌های غزه را
تقدیم به کودکی غارت‌شده بچه‌های فلسطین: ا قصه بگو نازنین! قصه غصه‌های غزه را
امروز روزی جهانی کودک است. روزی برای تو و بغض‌های فروخورده‌ات! روزی برای عروسک زیر آوار مانده‌ یا شاید هم التیام زخم‌هایت!

به گزارش نافع، امروز روز کودک است، روزی برای تو که نهال نازک زندگی‌ات در هجوم تندبادهای حادثه شکست و رویای شبانه‌ات از کابوس بمب‌ها و خمپاره‌ها پر شد!

امروز روز توست؛ برخیز!

کمی آن‌سوتر عروسک کوچکی که پدرت برایت خریده بود از زیر آوار صدایت می‌زند. حالا که پدر نیست؛ شاید دست‌های سوخته عروسک بتواند دستی بر موهای پریشان و صورت آفتاب‌سوخته‌ات بکشد. برای عروسکت قصه بگو. قصه پدر وقتی شبانه عزم میدان کرد و با دست خالی به نبرد شیطان رفت. قصه پسران همسایه و جوانان شهر و ملت کوچکت غزه، وقتی که قربانی زور و نژادپرستی شدند.

نه نه! قصه خواهرت را بگو وقتی که شب، چشم‌های زیبایش را به هم زد و با آن لبخند شیرینش که تو خیلی دوست داشتی، گفت: « فردا یک عالمه با هم بازی می‌کنیم »  و صبح هرگز از خواب بیدار نشد؛ ترکش خمپاره درست روی صورت و آن چشم‌های معصومش خورده بود.

بگو از هزاران هزار غنچه نشکفته‌ای که مظلومانه و آرام چشمهایشان را بستند و لب‌های کوچکشان برای همیشه خاموش ماند!

بگو از صدها کودکی که اهریمن، سایه‌سار مهربان پدر و دست‌های گرم مادرانشان را ربود و حالا تنها و بی‌پناه مانده‌اند.

 برای عروسکت قصه بگو!

بگو از دردهای ملتت به جرم ایمان به خدا و آخرین رسولش. بگو از رنج‌های ژرف مسلمان بودن در حصار قومی لجوج و خودخواه و خودسر!

بگو از مسجدالاقصی، مأمن یکتاپرستان که حالا دیگر خلوت و تنها مانده! بگو از کوچه‌های خالی و مدرسه‌های ترک خورده و مساجد نیم‌سوخته.

 برای عروسکت قصه بگو!

قصه استواری و مقاومت ملتی کوچک در برابر قومی تا دندان مسلح. بگو از موشک‌هایی که ترسشان، پیرت کرد و خواب را از چشمت ربود.

بگو از روزی که در پارک کوچک محله، دستهایتان را به هم دادید و "عموزنجیرباف" خواندید تا غصه یتیمی از یادتان برود، اما صدای آوازتان در صیحه شوم موشک‌ها گم شد و بعد، تو ماندی و تکه‌پاره‌های دوستانت ... و خون و زجه و گریه.

 برای عروسکت قصه بگو!

بگو از غصه‌هایت، بگو از آرزوهایت، بگو از خواسته‌های کوچکت، بگو از کودکی به یغما رفته‌ات!

امروز 8 اکتبر، روز جهانی کودک است. در مقدمه پیمان‌نامه حقوق کودک که سال ۱۹۸۹میلادی در سازمان ملل به تصویب رسید، آمده است: « کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی و محبت و تفاهم بزرگ شود"؛ پس تو هم بگو از خانه کوچک و کاشانه گرمت که با خاک یکی شد و خوشبختی و محبتی که بی‌رحمانه و ظالمانه غارت شد».

 بگو از قصه نوگلانی که قنداقشان، کفنشان شد و چشم‌های خیس اشک و گهواره‌های خالی که میراث مادرانشان شد.

بگو از دردهای غزه، بگو از چشم‌هایت که باران می‌بارد و صدایت که در گلو می‌شکند . . .

امروز روز جهانی کودک است. برای عروسکت قصه بگو نازنین! قصه غصه‌های غزه را

یادداشت از سمیه مظاهری

 

تصاویر تکمیلی: 
تقدیم به کودکی غارت‌شده بچه‌های فلسطین: امروز روز کودک است؛ برای عروسکت قصه بگو نازنین! قصه رنج‌های غزه را

دیدگاه شما