وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 4 فروردين 1403 ساعت 11:30   |   کد مطلب: 43480
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان خبر داد:
استقبال کم‌نظیر گردشگران نوروزی از دستکند زیرزمینی سامن
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از ۲۶ اسفند سال قبل تا دوم فروردین سال‌جاری ۱۰۴ هزار نفر از جاذبه‌های استان بازدید کرده‌اند.

به گزارش نافع، به نقل از روابط‌عمومی اداره ‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، محسن معصوم‌علیزاده، صبح امروز جمعه ۳ فروردین‌ماه گفت: دستکند زیرزمینی سامن که به تازگی بازگشایی شده است با استقبال کم‌نظیر گردشگران نوروزی روبرو شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اشاره به اینکه همدان دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، تفریحی و موزه‌هایی است که هر یک جاذبه‌ای منحصربفرد محسوب می‌شوند، افزود: غار علیصدر، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و کتیبه‌های گنجنامه از جمله آثار پربازدید در شهر همدان هستند.

معصوم‌علیزاده اضافه کرد: شهر زیرزمینی سامن، باغ تاریخی سیفیه و مینی ورلد در شهرستان ملایر، سراب‌های شهرستان نهاوند، پارک توریستی کمربسته سرکان، آرامگاه حبقوق‌نبی و کاروانسرای جهانی فرسفج در شهرستان تویسرکان نیز بیشترین آمار بازدیدکنندگان نوروزی را داشته‌اند.

او تصریح کرد: روستای هدف گردشگری حیدره‌قاضی‌خان و کاروانسرای جهانی تاج‌آباد در شهرستان بهار و روستای هدف گردشگری قلعه جوق و برج امامزاده ازناو در شهرستان فامنین نیز از اماکن پر بازدید در استان همدان هستند‌.

دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان در پایان اعلام کرد: در مدت یادشده ۹۱ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته که ۳ فقره تذکر و ۲ فقره تشویقی صادر شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما