وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 11 شهريور 1393 ساعت 09:43   |   کد مطلب: 9272
چگونگی قتل عبدالرئوف توسط یک جیش العدلی نفوذی
باقیمانده های منفعل گروه جیش النصر با اعلام این خبر که قاتل عبدالرئوف ریگی را اعدام کرده اند.

جیش النصر با صدور بیانیه ای ابراهیم مهرنهاد عضو سابق گروهک جیش العدل مسئول قتل عبدالرئوف معرفی کرده است.
ابراهیم مهرنهاد برادر یعقوب مهرنهاد مسئول شاخه فرهنگی گروهک جندالشیطان در زمان عبدالمالک ریگی بوده که چند سال قبل پس از دستگیری توسط وزارت اطلاعات و اعترافات سنگین اعدام می شود.

وی چند سال قبل پس از برقراری ارتباط با باقیمانده های گروهک ریگی از ایران گریخته و پاکستان می رود و در آنجا به جیش العدل می پیوندد.

از آنجا که وی در حوزه نویسندگی و وبلاگ نویسی برای گروه ریگی با بردارش – مسئول سابق فرهنگی گروه عبدالمالک- همکار بوده مورد توجه محمد ظاهر سرکرده گروهک جیش العدل قرار می گیرد.

محمد ظاهر وی را تشویق می کند که بیانیه های گروه و گرداندن پایگاه های اطلاع رسانی جیش العدل را برعهده بگیرد و از این طریق نقش عبدالرئوف نیز در این گروه تضعیف شود.

پس از جدایی عبدالرئوف ریگی از گروه جیش العدل ، ابراهیم مهرنهاد به طرز غیر منتظره ای با وی به جیش النصر می رود.

عبدالرئوف ریگی وی را به عنوان مشاور و مسئول شاخه سیاسی جیش النصر منصوب می کند و وی با نام مستعار محمدرضا عثمانی فعالیت خود را آغاز می کند.

با بالا گرفتن اختلافات میان جیش العدل و جیش النصر، عبدالرئوف ریگی رسما با صدور بیانیه ای جیش العدل را تکفیر می کند و از آنجایی که نقش مفتی را برای گروه اش داشته قتل محمد ظاهر برای اعضای جیش النصر واجب می شود.

به همین دلیل راهی برای محمد ظاهر جز حذف عبدالرئوف باقی نمی ماند. با توجه به اختفای عبدالرئوف در کویته پاکستان تنها را حذف وی ترور از طریق یکی از نفوذی های دروه جیش النصر بوده است.

در همین زمینه "ع.د" مشاور سازمان جاسوسی انگلیس در حوزه اهل سنت و قوم بلوچ و مرتبط با گروه های تروریستی شرق کشور درباره جزییات این حادثه چنین توضیح می دهد: " شب روز چهارشنبه، ۲۷ آگوست، عبدالرئوف ریگی به همراه تنی چند از اعضای جیش النصر به منزل ابراهیم مهرنهاد در کویته می‌آید تا با هم جلسه‌ای داشته باشند. بعد از جلسه عبدالرئوف ریگی و همراهانش خانه مهرنهاد را ترک می‌کنند. اما به فاصله اندکی ماشین آنها با نارنجک و مسلسل مورد حمله قرار می‌گیرد که عبدالرئوف ریگی و یک تن دیگر کشته و سه تن دیگر زخمی می‌شوند."

به گفته وی، ابراهیم مهرنهاد که به همراه دیگر اعضای جیش‌النصر در مراسم تدفین ریگی شرکت کرده بود، ساعاتی بعد توسط اعضای جیش‌النصر دستگیر می‌شود.    

منبع:جهان نیوز 

دیدگاه شما