وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 3 مهر 1393 ساعت 10:05   |   کد مطلب: 9726
گرگان و ترکیه آخرین مقصد گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی همدان
5 مهر مصادف با 27 سپتامبر در تقویم ایران، روز جهانی جهانگردی نام گرفته، روزی که متولی پاسداشت آن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

به گزارش نافع، از باید و نبایدهای این حوزه و کارهای شده و نشده که بگذریم؛ شاید جالب باشد که بدانیم متولی امر گردشگری در استان تا چه اندازه اهل سفر و مسافرت بوده و این موضوع در سبد هزینه‌های او چه جایگاهی دارد؟

به همین بهانه سری به مدیرکل تازه‌نفس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان زده و از او جویا شدیم که چه اندازه اهل سفر است و آخرین سفر داخلی و خارجی وی کی بوده است؟

ریحان سروش‌مقدم در این‌باره به خبرنگار ما گفت: به سفرکردن بسیار علاقه داشته و از هر فرصتی برای این کار استفاده می‌کنم.

 وی افزود: به طور معمول سعی می‌کنم شهرها و مناطقی که تاکنون ندیده‌ام را به عنوان اولویت گردشگری خود قرار دهم که این برگرفته از روح ماجراجویانه من است.

سروش‌مقدم که به تازگی بر مسند ریاست میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان تکیه زده اعلام کرد: پیش از پذیرفتن این سمت، سفری به نهارخوران گرگان داشتم که بسیار فرح‌بخش بود و این سفر‌دوره 3 روزه در لطافت هوای اردیبهشت بسیار خوش گذشت.

وی، البته گوشه‌ای هم به بالابودن نرخ هتل‌ها و مراکز اقامتی استان همدان در مقایسه با گرگان گرفت و اظهارداشت: قیمت هتل و مهمان‌پذیر در منطقه نهارخوران گرگان بسیار پایین بود که البته اگر بگویم شاید چندان به مذاق رقبای همدانی خوش نیاید!

از سروش‌مقدم درباره آخرین سفر خارجی‌اش نیز پرسیدیم که گفت: در سال 1388که مدیرکل راه و شهرسازی همدان بودم به همراه جمعی از مدیران استان سفری به ترکیه داشتیم و پس از آن مورد دیگری رخ نداده است.

گفتگو از سمیه مظاهری

دیدگاه شما