وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 2 اسفند 1393 ساعت 17:10   |   کد مطلب: 13042
رهبر معظم انقلاب در مورد شهید طالبیان چه فرمودند + فیلم
رهبر معظم انقلاب درباره این شهید فرموده‌اند: «باید یاد این مرد زحمتکش و مبارز واقعی را که ما می‌شناختیم، گرامی بداریم.»

به گزارش نافع، به نقل از سایت گرو، شهید حاج محمد طالبیان از نسل نور و تبار عشق بود که در روز هفتم دیماه 1316 از شهرستان نهاوند طلوع کرد و بر تاریخ تابید.

از بدو تولد نور عشق و ایمان در سیمایش می‌درخشید. با قرآن و مفاهیم دینی و معارف الهی آمیخته بود و در طول دوران حیاتش قدمی از مسیر حق و عدالت جدا نشد و با توجه به مشکلات و عقب ماندگی‌های موجود در دوران پهلوی به تحصیل علم و دانش مبادرت ورزید و با موفقیت کامل به اخذ مدرک لیسانس نائل گردید.

شهید طالبیان در کنار گروه انقلابی ابوذر فعالیت‌های چشم گیری علیه رژیم پوسیده پهلوی انجام داد وقتی پس از اعدام 6 نفر از دوستان نزدیکش در این گروه دست از مبارزات خود برنداشت و در نهایت توسط ساواک شناسایی و دستگیر شد.

 شهید طالبیان در سال 52 به‌دست عمال رژیم دستگیر و بعد از شش ماه شکنجه به 15سال حبس محکوم گردید.

شهید طالبیان تا پیروزی انقلاب اسلامی در زندان‌های مخوف طاغوت گرفتار بود و با شمیم امام راحل و سرنگونی شاه آزاد گردید.

این شهید بزرگوار در دوران بعد از انقلاب نیز از پا ننشست و در جبهه‌های جنگ و مناطق عملیاتی عاشقانه حضور یافت و درآخرین اعزامش جهت مقابله با منافقین کوردل در منطقه عمومی خانقین عراق به آرزوی دیرین خود شهادت در راه خدا نائل گردید ولی پیکر پاکش هرگز به وطن بازنگشت.

 این شهید در سال 90 به عنوان شهید نمونه کشوری از سوی رهبر معظم انقلاب انتخاب شد.

 رهبر انقلاب که در دوران مبارزات انقلابی و اسارت در زندان‌های ساواک با این شهید بزرگوار آشنا شده‌اند. درباره این شهید فرموده‌اند: «باید یاد این مرد زحمتکش و مبارز واقعی را که ما می‌شناختیم، گرامی بداریم.»

 

فیلم سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد شهید طالبیان

 

دیدگاه شما