وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 24 فروردين 1394 ساعت 10:08   |   کد مطلب: 13862
مهمترین دغدغه حضرت زهراء(س) فقر فرهنگی جامعه اسلامی بود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان را فقر فرهنگی جامعه اسلامی بیان کرد و گفت: تهاجم فرهنگی امروزه نیز عفاف، حجاب و حیای زن مسلمان را نشانه گرفته است.

به گزارش نافع، به نقل از رودآور، «حجت‌الاسلام سید محمد‌حسن فاضلیان» در جشن بزرگ میلاد کوثر در سالن دو هزار نفری الغدیر تویسرکان، گفت: هر کدام از 14 معصوم (ع) ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارا هستند، به طور مثال امام علی(ع) تنها معصومی است که در خانه کعبه متولد شد.

وی با بیان اینکه ویژگی خاص پیامبر(ص) که منحصر به ایشان بود، عطا کردن کوثر از سوی خداوند متعال به ایشان بود، اظهار کرد: شأن نزول سوره کوثر که درباره حضرت فاطمه(س) است این واقعیت را به خوبی نسان می دهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان با قرائت سوره کوثر و با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) از نسل زهرای مرضیه(س)هستند، افزود: هنوز پس گذشت سال ها شاهد هستیم که نسل این بانوی بزرگوار ادامه دارد.

حجت‌الاسلام فاضلیان عنوان کرد: سوره کوثر نیز دارای ویژگی های خاص خودش است، از جمله اینکه تعداد نقطه های این سوره 18 تا و برابر با سن حضرت فاطمه(س) است و یا اینکه تک تک کلمات سوره کوثر منحصر به فرد است و تنها یک مرتبه در قرآن آمده است.

وی تصریح کرد:  این ها روشن می کند که سوره ای که شأن نزولش بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) است، سوره ای خاص است چرا که حضرت فاطمه زهراء(س) خود نیز بانویی خاص و منحصر به فرد است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان در ادامه مهمترین دغدغه زهرای اطهر(س) را  فقر فرهنگی جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت:  ایشان از فقر فرهنگی که گریبان گیر جامعه اسلامی بود، ناراحت بودند.

حجت‌الاسلام فاضلیان افزود: امروز نیز متأسفانه شاهد هستیم که دشمنان اسلام با تهاجم فرهنگی به دنبال نابودی فرهنگ اسلامی هستند و از حربه های مختلف استفاده می کنند تا راه و روش فاطمی را از بانوان مسلمان بگیرند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام می  خواهند چادر زنان ما را بگیرند و از دشمنی خود دست بر نمی دارند، بیان کرد: دشمنان زمانی در جبهه ها با تیر و ترکش بدن های مسلمانان را  نشانه می گرفتند و اکنون با ماهواره و تبلیغات سوء، چادرها، عفاف، حجاب و حیای زن مسلمان را نشانه گرفته اند.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان تأکید کرد: اگر بانوی شیعه ای، دوستدار حقیقی زهرای مرضیه(س) است هیچ گاه چادری را که برگرفته حیای و حجاب فاطمی است زمین نخواهد گذاشت.

به گزارش رودآور، اجرای مداحی توسط آقای ختن لو و پیرامید توسط دانش آموزان، برگزاری مسابقه پیامکی و تجلیل از بانوان فعال بسیجی، ازدیگر برنامه های جشن بزرگ میلاد کوثر در تویسرکان بود.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما