وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 3 ارديبهشت 1394 ساعت 09:51   |   کد مطلب: 14071
تکرار کلمه ای سه حرفی که از هر طرف بخوانیمش انگار تمامی ندارد... کتک، آن هم از نوع مدرسه ای
قبل‌ترها وقتی حرفی از تنبیه بدنی دانش آموزان و به قولی کتک از سوی معلمان به گوشمان می‌رسید کمی بی خیال تر بودیم و اسمش را به راحتی قورت دادن یک لیوان آب خنک، می گذاشتیم کتک از سر دلسوزی معلمان و هزارو یک بهانه‌ برای توجیه این رفتار غیرمعقول... و دقیقا شبیه همان قورت دادن یک لیوان آب خنک از کنارش به راحتی رد می‌‎شدیم.

به گزارش نافع، اما انگار تمامی ندارد این مدل کتک های عصر قجری، تمامی ندارد شعارهایی از طرف مسئولان که ممنوع می دانند در مدارس و برخورد می کنند با معلمان متخلف... و هر چند وقت یکبار ما شاهد اتفاقاتی از این مدل در مدارس کشورمان هستیم و این بار همین حوالی... در یکی از روستاهای بهشت غرب ایران.

 

تنبیه، دانش آموز تویسرکانی را روانه بیمارستان کرد / قومیت گرایی یا تنبیه؟ مساله این است...!

با وجود گذشت یک هفته، از حادثه رخ داده در یکی از مدارس ابتدایی روستایی در تویسرکان، هنوز جزئیات حادثه دانش آموز دختر پایه پنجم ابتدایی که گفته می شود با ضربات طناب معلم خود راهی بیمارستان شده، در هاله ای از ابهام است.

ل.خ دانش آموز پایه پنجم ابتدایی که در یکی از روستاهای شهرستان تویسرکان مشغل به تحصیل است با وجود حال نامساعد خود در گفت و گو با خبرنگار نافع درباره روز حادثه گفت: امتحان تاریخ داشتیم، دوستم زهرا به من گفت سوالات را به او بدهم، من به او گفتم من خود مطلبی هنوز ننوشتم، که ناگهان معلم ما آقای خ.ا طناب خود را بیرون آورد و ضرباتی به سر من زد و دوستم زهرا را نیز تنبیه کرد.

وی ادامه داد: پس از حادثه تا چند روز حال خوبی نداشتم، به طوری که پس از سرگیچه های شدید غش می کردم.

خانم م مادر این دانش آموز نیز در گفت و گویی گفت: هفته گذشته بود که یکی از اهالی روستا درب منزل ما را زد و گفت: حال دخترت خوب نیست و در کوچه تلوتلو میزند، زودتر خودت را برسان و او را به خانه بیاور.

وی اظهار کرد: تا یک روز تمام دخترم حالت تهوع داشت، کمی آب قند و شربت به او دادیم خوب نشد که نشد، چند مرتبه هم غش کرد، حال و روزش بسیار وخیم شد، بنابراین دخترم نازنیم را به برای معاینه پزشک به روستای مجاور بردیم، پزشک آن جا بلافاصله گفت دخترت را به بیمارستان شهر برسانید، ما هم شبانه دخترم را به بیمارستان ولی عصر(عج) تویسرکان آوردیم.

در آنجا حال دخترم خیلی بدتر شد در هنگام گفتگو دختر و پزشکش تازه متوجه شدیم چه اتفاقی افتاده است، پزشک اورژانس از او پرسید چرا اینقدر حالت بد است، ضربه ای به سرت وارد شده؟ دخترم با این دست و آن دست کردن راضی شد و گفت: معلم با طناب به سرش زده است و تهدید کرده است که نباید به مادرش جریان را بگوید وگرنه باز تنبیه می شود.

مادر این دانش آموز می افزاید: در این حین بود که حال دخترم وخیم تر شد و دستور اعزام او را به همدان دادند و ما با آمبولانس او را به بیمارستان همدان آوردیم.

در حال حاضر در این دو سه روز دخترم بیش از چهار مرتبه تشنج کرده است، می گویند دخترت دروغ می گوید: چه دروغی، همین محرم سال گذشته بود که دخترم با تنی کبود به خانه آمد و ما آن زمان هم تصمیم گرفتیم از معلم شکایت کنیم ولی متأسفانه قومیت گرایی در روستای ما و نفوذ خانواده معلم سبب شد از شکایت خود دست برداریم.

وی با ناله ادامه داد: دخترم پس از آن که در بیمارستان، این همه خون از او گرفتند ترسیده است و حال راضی شده اتفاق آن روز را از سیر تا پیاز برای همه بگوید.

خبرنگار نافع با عده ای از اهالی روستا صحبت کرده است و آنان تأیید کرده اند که معلم مربوطه دانش آموزان را تنبیه و آنان را تهدید می کند که حرفی نزنند.

مدیر کل آموزش و پرورش همدان هرگونه مصاحبه با رسانه ها را تکذیب کرد

اما در این بین آن روی سکه نیز تحقیقات آموزش و پرورش استان و شهرستان هم ادامه دارد و مسئول بازرسی این پرونده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در گفتگویی اظهار کرد: صحبت های گفته شده در مصاحبه باید محفوظ باقی بماند و تا روشن شدن ماجرا، سایت مورد نظر حق انتشار اظهارات وی را ندارد.

در خبری نیز که از سوی باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد، آمده است: مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان درخصوص موضوع تنبیه بدنی یک دانش آموز دختر پایه پنجم دبستان توسط آموزگارش در روستای قره رود ( نام روستا اشتباه است) استان همدان گفت: این موضوع درحال بررسی است و معلم خاطی تا بررسی کامل حادثه از کار معلق است.

و اما فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار نافع، هر گونه مصاحبه با رسانه ها را تکذیب کرد و گفت: در حال حاضر موضوع در دست بررسی و تحقیقات است.

تنبیه دانش آموزان در حالی در مدارس کشور مشاهده می شود که معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس را ممنوع می داند و می گوید: «طبق آیین‌نامه اجرایی مدارس، معلمانی که به هر نحوی دانش آموزان را تنبیه بدنی می کنند متخلف هستند و در صورتی که دانش آموز یا والدین این موضوع را گزارش دهند با فرد خاطی برخورد می شود.»

و این قصه سر دراز دارد..

انتهای پیام/ح

دیدگاه‌ها

سلام .مگه الان باز عهد قله قله میرزاست؟!!! چرا با این جور معلم ها برخورد نمیشه؟ این مدیر ضعیف آموزش و پرورش را نشان می دهد؟

دیدگاه شما