وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 23 ارديبهشت 1394 ساعت 08:42   |   کد مطلب: 14376
عرضه کتاب های عکاسان جنگ استان همدان درنمایشگاه تهران
مسئول غرفه انجمن عکاسان دفاع مقدس گفت: مجموعه عکاسان جنگ کتابی است که ازعکس های عکاسان همان شهر در جنگ تحمیلی استفاده شده و دو جلد از این کتاب مربوط به استان همدان است.

به گزارش نافع، علی فریدونی از عکاسان دفاع مقدس، اظهار کرد:  انجمن عکاسان انقلاب  و دفاع مقدس از عکاسان جنگ تحمیلی و با هدف ساماندهی به عکس های جنگ به صورت خودجوش تشکیل شده است. 13 سال است که انجمن فعالیت خود را با اهداف ویژه ای شروع کرده است.

وی افزود: در این انجمن عکس های دوران جنگ شناسنامه دار شد و عکس‌هایی که در حال از بین رفتن بودند، بازسازی شد که گاهاً برای بازسازی یک عکس حدود 20 ساعت وقت گذاشته می شد.

فریدونی تصریح کرد: در ادامه انجمن به تولید و نشر کتاب نیز ورود پیدا کرد و بدین صورت عکس های دفاع مقدس را منتشر کرد.

این عکاس دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در ادامه تصمیم گرفتیم که بای هر استان نیز کتابی مستقل منتشر شود و در آن  از عکس های عکاسان همان شهر در جنگ تحمیلی استفاده شد. تا کنون دو جلد از این کتابها مربوط به استان همدان و اصفهان منتشر شده است و کتاب مربوط به استان آذربایجان برای سال آیند آماده خواهد شد.

فریدونی بیان کرد: متاسفانه در زمینه تصویر پس از جنگ کم کاری های بسیاری صورت گرفته است و در تاریخ این جنگ سوژه های بسیاری وجود دارد که تا کنون در زمینه تصویر به ان پرداخته نشده است. با این حال انجمن عکاسان دفاع مقدس با جمع آوری عکس‌ها شرایطی را به وجود اورده است تا عکس ها و فریم های ان در از گزند آسیب دیدن مصون بمانند.

مسئول غرفه انجمن عکاسان دفاع مقدس با اشاره به چاپ کتاب برای عکاسان نیز گفت: مجموعه عکاسان جنگ کتابی است که تصاویر گرفته شده هر عکاس را در طول جنگ تحمیلی به چاپ می رساند. کتاب عکس های من نیز در جنگ به تازگی در این نشر ارائه شده است که در مقدمه آن از عکس‌های  منحصر به فرد حج خونین و دو هواپیماربایی که در سال 63 اتفاق افتاد استفاده شده است.

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس راهرو 29، غرفه 4 قرار دارد.

خاطر نشان می سازد، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

منبع: دفاع پرس
انتهای پیام/ح

دیدگاه شما