وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 8 خرداد 1394 ساعت 12:22   |   کد مطلب: 14593
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: قهاوند با 29 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

به گزارش نافع، به نقل از جهاد پرس ،  نادر پیرتاج در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: روز گذشته نیز پدیده گرد و غبار دید افقی در همدان را سه تا چهار کیلومتر کاهش داد.

وی اضافه کرد: آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری و گاهی با رشد ابر همراه است و این وضعیت تا سه روز آینده ادامه دارد.

وی اظهار کرد: همچنین با عبور موج ضعیف بارشی از استان همدان در برخی از نقاط بارش خفیف باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و در این مدت در برخی از ساعات گرد و غبار رقیق همدان را فرا می گیرد.

پیرتاج گفت: دمای هوای همدان در این مدت به تدریج و به طور نسبی بین دو تا سه درجه افزایش می یابد.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته هشت درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر 28 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

به گفته وی اسدآباد با چهار درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین نقطه استان و قهاوند با 29 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های این استان سرد، پر برف و باران و در تابستان ها دما معتدل است.

دیدگاه شما