وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 22 مرداد 1394 ساعت 08:05   |   کد مطلب: 15777
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در 10 سال آینده جنگ های نیابتی و حوادث سوریه عراق را در پیش خواهیم داشت و در خلیج فارس نیز حوادثی اتفاق خواهد افتاد که به پیش بینی من منجر به درگیری عربستان با کویت و عمان می شود.

به گزارش نافع به نقل از صبح توس، محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در طرح آموزش سیاسی فعالان تشکل‌های دانشجویی کشور که در مجتمع آموزشی صنعت آب و برق مشهد درحال برگزاری است اظهار کرد: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با آمریکا چالش‌های فراوانی داشته ایم تا جایی که حتی در سالهای اخیر رئیس جمهور آمریکا به مقام معظم رهبری نامه نوشت.

وی گفت: باید رفتار آمریکا با ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون را تحلیل کنیم زیرا با بررسی سطحی نمی توان متوجه لایه های پنهان برجام شد.

رضایی ادامه داد: پس از رحلت امام خمینی(ره) وضعیت سیاسی ایران تفاوت های زیادی کرد و حتی دو رئیس جمهور ایران رویکردهای جدیدی را دنبال کردند اما پاسخ آمریکا به ایران از روی تکبر بود و حتی رئیس جمهور وقت آمریکا، بوش ایران را محور شرارت خواند و به اصطلاح خودشان به دو رئیس جمهور ایران جواب سر بالا دادند.
وی گفت: در آن زمان رئیس جمهور آمریکا حتی قصد حمله به ایران را داشت که فرماندهان نظامی وقت آمریکا بوش را از این کار باز داشتند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیشترین شعارها و قطعنامه ها در زمان ریاست جمهوری بوش و اوباما بود، اولین تحریم‌های سنگین سال ۸۹ شروع شد و تا سال ۹۱ رو به افزایش رفت.
وی ادامه داد:در این دوره آمریکا در ظاهر با ما جنگ داشت؛ اما در باطن با ابزار تحریم عمل می کرد.

«برجام» شروع دوران جدید ما و آمریکاست
رضایی افزود: آمریکا از در دوستی خود را نشان می دهد و طوری وانمود می کند که گویی واقعیت ها را پذیرفته است اما رفتارش چیز دیگری را نشان می دهد.
وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها پس از بررسی جوانب کار متوجه شدند ادامه و تشدید تحریم‌ها و حتی حمله ی نظامی به ایران امکانپذیر نیست؛ بنابراین اقدام به عقب نشینی و سعی کردند ظاهر این عقب نشینی آبرومند باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کنگره آمریکا باید به اوباما برای این توافق مدال بدهد که آمریکا را از یک باتلاق سیاسی بیرون کشید، البته ما هم موفقیت‌هایی به دست آورده ایم.
وی با بیان اشاره به امتیازات داده شده و گرفته شده در برجام گفت: مهمترین مسئله در این توافق صورت گرفته این است که ببینیم این عقب نشینی آمریکا دوستانه بوده یا از روی فریبکاری؟
رضایی افزود: شرکت ناسیونال اخیراً پیامی را برای ایجاد نمایندگی در ایران ارسال کرده است که این به معنای این است که آنها می خواهند مارا دوباره به سمت مصرف کننده بودن سوق دهند.
وی ادامه داد: چرا شرکت های دارای تکنولوژی تولید موتورهای هواپیمایی پیام شروع روابط اقتصادی برای ایران نمی فرستند؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رفتار فریبکارانه آمریکا تأکید کرد: ما باید با هوشیاری از منافع خود حراست کنیم تا دشمن نتواند به ما ضربه بزند.
وی افزود: زمانبندی های لحاظ شده در برجام ناجوانمردانه است و باید در دیپلماسی با هوشیاری مراقب فریبکاری طرف مقابل باشیم.
رضایی خاطر نشان کرد: در صورتی که آمریکا به ایران حمله کند نه فقط اسرائیل، بلکه همه منافع آنها در سراسر جهان را مورد تهدید قرار می دهیم.
وی گفت: قطعنامه ۵۹۸ در اوج اقتدار نوشته شده بود؛ اما متأسفانه ما آن را در نهایت ضعف قبول کردیم، پس از قطعنامه عراق توسط آمریکا تقویت شد تا بازهم شرایط هویج و چماق پدید آید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: پس از پذیرش قطعنامه جنگ جدیدی علیه ایران آغاز شد و عراق دوباره خرمشهر را محاصره کرد اما بعد از اینکه ارتش عراق از ایران شکست خورد صدام مجبور به پذیرش قطعنامه شد.
وی اضافه کرد: بعد از شکست ارتش عراق ما قصد ورود به عراق را داشتیم اما امام خمینی(ره) جلوی این کار را گرفتند و فرمودند ما چیزی را که قبول کرده ایم هرگزآن را نقض نخواهیم کرد.
رضایی ادامه داد: مشکل ما در کشور این است که برخی در همه زمینه ها خود را کارشناس می دانند، شما اگر می خواهید به حرف کسی استناد کنید باید آن حرف را از کارشناس آن موضوع بشنوید و به آن استناد کنید، متأسفانه درباره موضوعات نظامی هم برخی حرف هایی مطرح کرده اند که سررشته ای از آن ندارند.
وی در پاسخ سوالی درباره اینکه چرا دوباره لباس پاسداری را به تن کرده است؟ گفت: در ۱۰ سال آینده جنگ های نیابتی و حوادث سوریه عراق را در پیش خواهیم داشت و در خلیج فارس نیز حوادثی اتفاق خواهد افتاد که به پیش بینی من منجر به درگیری عربستان با کویت و عمان می شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: به عقیده ما تنها راه پیشرفت انقلاب اسلامی بازگشت به ارزشهای اوایل انقلاب است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: باید آرامش جامعه را حفظ کرد به همین دلیل باید در جامعه درمورد برجام بسیارمحتاطانه اظهار نظر کنیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما