وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 شهريور 1402 ساعت 12:52   |   کد مطلب: 43247
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: گرد و غبار رقیق و محلی و وزش باد نسبتا شدید پدیده غالب جوی استان طی سه روز آینده در برخی از نقاط استان است.

به گزارش نافع، «محمدحسن باقری شکیب» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارما اظهار داشت: با توجه به تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد در ساعات عصرگاهی است.

وی با اشاره به اینکه آسمان بیشتر نقاط استان همدان طی پنج روز آینده صاف و آفتابی پیش بینی می شود افزود: غبار رقیق و وزش باد نسبتا شدید در برخی از ساعات استان را فرا می گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه از فردا تا پایان هفته شاهد ثبات نسبی دما خواهیم بود ادامه داد: روز گذشته بین ۲ تا سه درجه از گرمای هوا در استان کاسته شده و کاهش یک تا ۲ درجه ای دمای هوا در استان برای امروز پیش بینی می شود.

باقری شکیب گفت: قهاوند با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و اسدآباد با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت ۳۴ و ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است و دمای هوا در گرم ترین ساعات امروز نیز در همدان ۳۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما