وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 شهريور 1402 ساعت 10:41   |   کد مطلب: 43259
جمعی از معتمدین شهرستان های بهار و کبودراهنگ، صبح امروز با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی، خواستار تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ شدند.

به گزارش نافع، در پی طرح افزایش صندلی های مجلس به میزان چهل کرسی و سهم خواهی هریک از استان ها و شهرستان های مستعد و نیازمند افزایش نماینده، شهرستان های بهار و کبودراهنگ هم خواستار تفکیک حوزه انتخابیه خود و افزایش یک نماینده به این دو حوزه هستند.

فتح الله توسلی نماینده بهار و کبودراهنگ نیز از تلاش خود در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس برای تفکیک دو حوزه انتخابیه خبر داد.

اما رای اعتماد اعضای کمیسیون را نداشته است، از دلایل نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مذاکرات کمیسیون مذکور برای تفکیک حوزه انتخابیه میتوان به وسعت دو شهرستان و تعدد روستاها و جمعیت اشاره نمود که خدمت رسانی به مردم را برای یک نماینده سخت می‌کند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حاج رضا مصباح نیز در خطبه های نمازجمعه پیگیری و تفکیک حوزه انتخابیه را خواستار شده بودند.

بدنبال مطالبات مردم صبح امروز دوشنبه گروهی از معتمدین مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ شدند.

لازم به ذکر است امروز طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس به صحن مجلس شورای اسلامی خواهد رفت و به رای گذاشته خواهد شد و ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان اضافه شود، این در حالی است که نام بهار و کبودراهنگ در لیست دیده نمی شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما