وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 3 مهر 1402 ساعت 20:36   |   کد مطلب: 43292
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد:
همکاری بیش‌ از ۹۶۰ بیمارستان با بیمه سلامت
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: 966 موسسه تشخیصی درمانی و بیمارستان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان هستند.

به گزارش نافع، فریبرز نیاستی گفت : هم اکنون ۲۰۴ پزشک عمومی، ۲۱۷ پزشک متخصص ، ۱۷ پزشک فوق تخصص ، ۱۲ دندانپزشک، ۱۵ ماما، ۲۶۷ داروخانه ، ۵۷ آزمایشگاه، ۳۶ مرکز پرتو پزشکی و ۶۴ مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی در سطح استان همدان ، ۴ مرکز جراحی محدود، ۱۰ مرکز بهداشتی شهری، ۱ مرکز ناباروری، ۱ مرکز سرپایی شیمی درمانی، ۷ درمانگاه تخصصی، ۲۰ بیمارستان (دولتی، خصوصی و خیریه) و ۳۳ درمانگاه خصوصی و خیریه طرف قرارداد با بیمه سلامت استان همدان می باشند.

وی اظهار داشت : براساس بند ل تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ موسسات و مراکز درمانی ملزم به عقد قرارداد با سازمان بیمه سلامت هستند، لذا در این راستا فرآیند عقد قرارداد تسهیل شده و به شکل اینترنتی و در ۲۴ ساعت کاری انجام می شود؛ ضمن اینکه فراخوان های متعددی دراین خصوص ارائه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان افزود : از ابتدای تیرماه سالجاری امکان عقد قرارداد اولیه و تمدید قرارداد با سازمان بیمه سلامت، صرفا الکترونیکی است. پزشکان و موسسین محترم مراکز درمانی می توانند جهت تمدید قرارداد از یک ماه مانده به اتمام قرارداد؛ با مراجعه به آدرس eservices.ihio.gov.ir/psc درخواست تمدید قرارداد را ثبت نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در خصوص انعقاد قرارداد اولیه با بیمه سلامت استان گفت : پزشکان محترم و موسسین محترم مراکز درمانی می توانند جهت عقد قرارداد اولیه از آدرس مذکور اقدام به ثبت نام نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل در ثبت قرارداد الکترونیکی با شماره ۳۸۲۲۹۷۹۳ تماس حاصل نمایند.

نیاستی درخصوص روند عقد قرارداد الکترونیکی با موسسات درمانی گفت: شرایط عقد قرارداد به این شکل است که فرد باید دارای پروانه تاسیس معتبر بوده و در صورت تکمیل پرونده در سیستم ثبت نام بیمه سلامت اقدامات مربوط به ثبت اطلاعات را انجام دهد، در ادامه روند عقد قرارداد صورت گرفته و مستندات بارگذاری می شود؛ پس از احراز هویت و اخذ استعلامات و بررسی های انجام شده قرارداد منعقد می گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: البته پس از یک ماه بازدید اولیه از مرکز صورت گرفته و پس از صحت سنجی، پرداختی ها براساس آیین نامه و قوانین مربوطه به موسسه صورت می گیرد.

نیاستی اظهار داشت : به منظور افزایش میزان رضایتمندی بیمه شدگان و گسترش دسترسی به خدمات درمانی تحت پوشش بیمه سلامت، اداره کل بیمه سلامت استان همدان تلاش می نماید تا با تعداد بیشتری از مراکز و موسسات درمانی استان قرارداد همکاری منعقد نماید و در سال ۱۴۰۱ تعداد مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت استان ۹۰۵ مرکز تشخیصی درمانی بوده است که در سال ۱۴۰۲ به ۹۶۶ مرکز طرف قرارداد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما