وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 آذر 1402 ساعت 09:42   |   کد مطلب: 43430
چهارمین مرحله فروش خودرو های مونتاژی در سامانه فروش خودرو سازمان صمت از روز دوشنبه 20 آذرماه شروع می شود.

به گزارش نافع، در اطلاعیه این سامانه آمده است: با توجه به عرضه محصول جدید، ظرفیت‌های خالی ناشی از انصراف متقاضیان و افزایش تولید، در راستای اجرای تصمیمات کارگروه خودروی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای کلیه متقاضیان خودرو ، ظرفیتهای قابل ارائه توسط خودرو‌سازان از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.

در چهارمین مرحله فروش خودرو در سامانه وزارت صمت، خودرو شرکتهای ایران خودرو (Haima 7x)، آرین پارس (Lamari EAMA ) ،کرمان موتور (JAC j4 ، JAC S3 ،KMC X5)، ایلیا (Dayun Y7) و سانیار موتور پارسیان (Tigard X35)  با زمان تحویل حداکثر سه ماهه قابل عرضه خواهد بود.

به گزارش عصر همدان؛ چهارمین مرحله فروش خودرو های مونتاژی در حالی از سوی وزارت صمت در این سامانه عرضه می گردد که طرح های فروش مشابه و به صورت اقساطی از سوی خود شرکت ها بدون مشتری مانده است.

شایان ذکر است آخرین مرحله از  طرح فروش خودروهای داخلی از سوی سازمان صمت زمستان سال 1401 برگزار شد و از آن تاریخ هیچ برنامه فروشی علی رغم وعده ها و افزایش شدید قیمت خودرو، برگزار نگردید.

خودرو ساز های داخلی با وجود شرایط و بازار انحصاری که در اختیار دارند هر چند وقت به بهانه های مختلف افزایش قیمت را به مصرف کنندگان تحمیل می نمایند.

خودروسازان دلیل آخرین افزایش قیمت خودرو را استاندارد های 85گانه عنوان کرده اند.

 کسب استاندارد های 85گانه افزایش 25تا 35 درصدی قیمت کارخانه خودرو ها را بدنبال داشته است.

این در حالی است که  آپشن فروشی جای خود را با خودرو فروشی در صنعت انحصاری خودروسازی کشور عوض کرده است.

انتهای پیام/ ط

دیدگاه شما