وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 19:38   |   کد مطلب: 8641
خون شهدای سوباشی مهر تائید حماسه های هشت سال دفاع مقدس بود
فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خون شهدای سوباشی مهر تائیدی بر حماسه های هشت سال دفاع مقدس بود چرا که آخرین برگ روند تاریخی دفاع مقدس با همه فراز و نشیب خود با خون شهدای سوباشی کبودراهنگ امضا شد.

 امیر قاسم فراوانی در یادواره شهدای سوباشی کبودراهنگ که در مسجد اعظم این شهر برگزار شد، گفت: جنگی که علیه کشور اسلامی ما تحمیل شد بزرگترین و طولانی ترین جنگ تاریخ نبود بلکه این جنگ، جنگی بود که معنا و معنویت را به جهان بخشید.

وی افزود: همانطور که قیام عاشورا در یک روز اتفاق افتاد و تاریخ را دگرگون کرد دفاع مقدس هم مانند دانشگاهی نیروهای ما را متحول کرد و از طاغوت بریدند و به ولایت پیوستند.

امیر فراوانی ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: انتخاب شهادت توسط شهید فهمیده او را در تاریخ جاودانه کرد.

وی شهادت را یک امر انتخابی از سوی شهدا دانست و گفت: انتخاب شهادت در راه خدا از سوی شهدای رادار سوباشی کبودراهنگ یکی از بدیهی ترین و زیباترین صحنه های آخرین لحظات دفاع مقدس بود.

این یادگار دفاع مقدس در بخش دیگر سخنان خود به نقش سایت رادار سوباشی پرداخت و گفت: سایت رادار سوباشی نقش بی بدیلی در کنترل فضای هوایی شمال غرب، غرب و جنوب غرب داشت و مانند خاری در چشم دشمنان بود که می خواست آن را هدف قرار دهد.

وی گفت: عملیات هایی که نیروی هوایی ما انجام می داد بدون همکاری و هدایت پدافند هوایی امکان پذیر نبود.

امیر فراوانی مقام شهدای سوباشی را بسیار رفیع دانست و گفت: شهدای سوباشی با اراده های آهنین خود حادثه ای مانند حادثه عاشورا خلق کردند که همواره در یادها خواهد ماند.

در این مراسم که آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر همدان، امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان همدان، ناصر عارف مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان، امیر محمدرضا عزیر سلطانی فرمانده پدافند هوایی غرب کشور و برخی از مسئولین لشکری و کشوری حضور داشتند؛ از خانواده های شهدای سایت رادار سوباشی کبودراهنگ تجلیل شد.

دیدگاه شما