وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1393 ساعت 11:13   |   کد مطلب: 9526
هفته دفاع مقدس با بیش از ۱۸۰برنامه در کبودراهنگ برگزار می شود
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان کبودراهنگ ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در کبودراهنگ گفت: بیش از 180برنامه مختلف در سطح رده های بسیج کبودراهنگ برگزار می شود.

کورنگ، محمود بداغی در جلسه نشست خبری با خبرنگاران شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای تجلیل از ایثارگری و رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که امیدواریم با اجرای برنامه های متنوع و باشکوه در این هفته بتوانیم نسبت به انتقال ارزش های دفاع مقدس به جامعه جامه عمل بپوشانیم.

وی دفاع مقدس را نقطه عطف تاریخ میهن اسلامی عنوان کرد و گفت: مردم مومن، متدین و ولایت مدار این شهرستان در تبعیت از فرامین حضرت امام و لبیک به ندای رهبر خود، نقش بی بدیلی در دفاع مقدس ایفا کردند.

بداغی حضور پرشور مردم کبودراهنگ در دفاع مقدس را زبانزد خاص و عام ذکر کرد و گفت: آمار بالای شهدا، جانبازان و ایثارگران این خطه نشان دهنده ولایت مداری مردم این شهرستان است.

وی ولایت پذیری و ولایت مداری را از ویژگی های بارز مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: این مردم با حضور دائمی و گسترده خود در صحنه های مختلف نظام این ویژگی را به اثبات رسانده اند.

فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ نعمت ولایت را از بزرگ ترین نعمتهای خداوند به ملت ایران عنوان کرد و گفت: به یاری خداوند متعال ولی امر مسلمین جهان با رصد و دیدبانی خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی، آن را از تمامی بحران ها و حوادث حفظ کرده است.

وی تبعیت از ولی فقیه را راه و مشی شهدای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بحث ولایت پذیری و ولایت مداری مربوط به دوران خاصی نیست بلکه این راه دائمی است و همیشه باید تداوم پیدا کند.

محمود بداغی قدردانی از شهدا، رزمندگان و ایثارگران را در تبعیت از ولایت فقیه دانست و افزود: اجرای فرامین رهبر انقلاب نشانه ادامه دادن راه شهدا، جانبازان و رزمندگان است چرا که شهدا در راه تحقق فرامین امام راحل خون خود را نثار انقلاب اسلامی کردند.

بداغی مهمترین وظیفه ملت ایران را تبعیت از فرامین رهبر انقلاب عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی با تغییر راهبرد تهدید سخت به تهدید نرم در پی براندازی نظام اسلامی است که ملت ایران با دقت در فرامین رهبر انقلاب می توانند در مقابله با تهدید نرم دشمن نیز روسفید باشند و شرمنده شهدا و جانبازان نباشیم.

فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ در ادامه به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در کبودراهنگ پرداخت و گفت: همه برنامه های هفته دفاع مقدس در راستا و محوریت مقابله با جنگ نرم دشمن برنامه ریزی شده است.

وی برگزاری نشست های مختلف روشنگری، همایش مادران پرچمدار مقابله با جنگ نرم، تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، دیدار با امام جمعه، برگزاری زنگ مقاومت، ایثار و شجاعت در مدارس و به صورت نمادین در دبیرستان جنت کبودراهنگ را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و افزود: همایش های آسیب های ماهواره و اجرای میدان تیر با مشارکت ادارات شهرستان از دیگر برنامه های این هفته است.

محمود بداغی از افتتاح چندین پروژه عمرانی بسیج سازندگی در کبودراهنگ به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: و افتتاح پایگاه مقاومت و گلزارهای شهدای روستاهای باغچه و قادرآباد از جمله این پروژه ها خواهد بود.

وی غبار روبی و عطر افشانی مزارهای شهدا در مراکز شهری و روستایی را از دیگر برنامه های این هفته در کبودراهنگ عنوان کرد و گفت: در این هفته یادواره شهدا توسط بسیج خواهران در روستای عبدالمومن توسط خواهران برگزار می شود.

بداغی برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، انواع مسابقات ورزشی بین حوزه های مقاومت بسیج و میقات صالحین را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: در این هفته نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در شهر کبودراهنگ و شهر گل تپه برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما