وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 10:22   |   کد مطلب: 9673
 اکران ویژه فیلم سینمایی «شیار 143» با حضور کارگردان و عوامل فیلم
به مناسبت هفته دفاع مقدس فیلم سینمائی « شیار 143» ساخته نرگس آبیار به صورت ویژه در همدان اکران خواهد شد.

به گزارش نافع به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان؛ مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان  با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ارزش های دینی، ملی و میهنی ایران اسلامی متبلور شد، اظهار کرد: ارزش های دفاع مقدس علاوه بر اینکه از تنوع و لطافت خاصی برخوردارند، دارای پایداری و ثبات ویژه‌ای نیز هستند و این خصوصیات به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد دوران دفاع مقدس است.   

داود ابوترابی گفت: ارزشهای دفاع مقدس در جامعه اسلامی ما جزء ارزش های اجتماعی قلمداد میشوند که به سطح ارزش های ملی ـ مردمی رسیده‌اند و اینک دغدغه حفظ آن مساله ای ملی،  محسوب می شود و از این رو حمایت و نشر بیش از پیش سینمای دفاع مقدس می‌تواند نقش بسزائی در حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت داشته و بازگوکننده خاطرات و دلاور مردی‌های ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس،  برای نسل جدید و جوانان این مرز بوم باشد.

 وی افزود: در همین راستا  یکی از برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان در هفته دفاع مقدس، اکران فیلم « شیار 143»،  از جمله فیلم های مطرح  سینمای دفاع مقدس است.

ابوترابی ادامه داد: پس از اکران این فیلم در روز دوشنبه هفتم مهرماه، جلسه نقد و بررسی آن با حضور نرگس آبیار کارگردان و نویسنده و محمد حسین قاسمی تهیه‌کننده  فیلم، جمعی از سینما دوستان، اهالی رسانه و مسئولین استان  در سالن سینمای مجتمع فرهنگی سینمائی شهید آوینی برگزار خواهد شد.   

وی خاطرنشان کرد: این فیلم تصویرگر زندگی مادر یک شهید است و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردمی و  مریلا زارعی نیز برای بازی در این فیلم، سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه بلیت میتوانند از اول مهرماه  به مجتمع فرهنگی سینمائی شهید آوینی و یا میدان آرامگاه بوعلی (  روبروی تالار فجر ) مراجعه نموده یا با شماره تماس   71 – 08132660070  (واحد روابط عمومی ) تماس بگیرند. 

دیدگاه شما