وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 12:55   |   کد مطلب: 9686
میزبانی مدارس تویسرکان از 13500 دانش آموز:
زنگ مهر و مقاومت در مدارس تویسرکان طنین انداز شد
زنگ مهر و مقاومت در مدارس تویسرکان طنین انداز شد
صبح امروز به مناسبت آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس زنگ مهر و مقاومت در مدرسه نمونه دولتی پروین تویسرکان نواخته شد.

 مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت در مدرسه دخترانه نمونه دولتی پروین با حضور امام جمعه تویسرکان، معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، رئیس گروه مراقبت از آسیب های اجتماعی و کارشناس مسئول تربیت بدنی خواهران همدان، مسئولین شهرستان، خانواده معزز شهدا، فرهنگیان و دانش آموزان برگزار شد.

حجت الاسلام مرتضی موحدی امام جمعه تویسرکان در نخستین روز از مهرماه و در برنامه ای با عنوان صبحگاه مشترک دانش آموزی اظهار کرد: تقارن آغاز سال تحصیلی و دفاع مقدس، یادآور رسالت دانش آموزان در پاسداری از خون شهدا است.

وی با اشاره به آیات و احادیث، تصریح کرد: اسلام دین دوستدار علم ودانش است و علم جویی و دانش اندوزی در آن همواره از ارزشمندترین مسائلی بوده که مورد تأکید اسلام است.

امام جمعه تویسرکان ابراز کرد: تعلیم و تعلم همراه با تهذیب انسان را از جهالت به سوی دنیای علم و نور راهنمایی می کند.

حجت الاسلام موحدی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی گفت: باید آرمان‌ها و اهداف شهدا برای دانش‌آموزان تبیین شود و آن‌ها با راه و روش شهدا آشنا شوند چراکه راه سعادت و رستگاری همین راه شهدا است.

وی با بیان اینکه نسل امروز در معرض جنگ نرم قرار دارند، گفت: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان در برابر دشمن بعثی مبارزه کردند و امروز ما باید در جنگ نرم دوباره دشمنان را مأیوس کنیم.

امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه اگر خیانت لیبرال ها و شخص بنی صدر نبود عراق جرأت اشتغال خرمشهر را برای چند روز نداشت، افزود: استکبار جهانی از تفرقه میان مردم عراق استفاده کرد و سعی داشت با حمایت های همه جانبه اس از رژیم بعثی انقلاب نوپای ایران اسلامی را نابود کند که به فضل خدا و وجود جوانمردان و شیرزنان این مرز و بوم مکر آنان به خودشان بازگردانده شد.

حجت الاسلام موحدی با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ابراز کرد: ایران اسلامی همیشه در برابر این هجمه‌ها ایستادگی کرده و دشمنان را ناامید ساخته است.

وی گفت: رزمندگان ما با خون پاک خود از خاک پاک و نظام اسلامی ما دفاع کردند ولی این پیروزی در سایه مجاهدت و تلاش و فدکاری و ایمان به خدا بدست آمد.

جواد اسدبیگی مدیر آموزش و پرورش تویسرکان نیز ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، و آغز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: آموزش و پرورش  را یکی از مهم‌ترین نهادهای متولی جامعه و مسئول تربیت دانش‌آموزان است.

وی افزود: تمامی فعالیت‌های لازم به نحو مطلوب و کارشناسانه برای سال جدید مهیا شده و امیدوارم که با مشارکت همه اولیاء و مسئولین بتوانیم آموزش و پرورشی پویا و فعالی داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان با بیان توسعه کیفی آموزشی در شاخص‌های توسعه کشور گفت: کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی به خصوص در حوزه نیروی انسانی با برنامه‌ریزی درست می‌توان به قله‌های علم برسد.

در این مراسم پیام تبریکی از سوی محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس برای دانش آموزان و فرهنگیان قرائت شد.

قرائت مقاله، اجرای سرود و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت توسط امام جمعه تویسرکان از دیگر برنامه ای این مراسم بود.

دیدگاه شما