وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 21 شهريور 1392 ساعت 07:02   |   کد مطلب: 1876
 ارائه مشاوره قبل از ازدواج به بیش از ۴۲ هزار جوان بسیجی در همدان
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان، از ارائه مشاوره قبل از ازدواج به بیش از ۴۲ هزار جوان بسیجی در سطح استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، شهرام صادقی، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان، با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: جوانان به عنوان بزرگترین و مهم ترین سرمایه های اجتماعی کشور در توسعه و پیشرفت کشور سهم قابل توجهی دارند.

وی با بیان اینکه تربیت جوانان با رویکرد بسیجی وار بودن در رسیدن به توسعه در زمان کمتر تاثیر دارد، اضافه کرد: در این راستا طرح های بسیج سازندگی در این راستا اجرا می شود.

وی با بیان ویژگی های طرح هجرت و نقش تربیتی این طرح، اظهار داشت: باید در کنار برنامه های طرح هجرت در راستای محرومیت زدایی برنامه های فرهنگی، تربیتی و اخلاقی نیز اجرا شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان در ادامه گفت: در این راستا، امشاوره قبل از ازدواج به بیش از 42 هزار جوان بسیجی در سطح استان طی سال جاری ارائه می شود.

صادقی با بیان اینکه این مشاوره ها در راستای ترویج فرهنگ ازدواج اسلامی ارائه می شود، خاطرنشان کرد: قطعا این مشاوره ها همگام با بیان آموزه های اسلامی در ترویج این فرهنگ تاثیری قابل تجه خواهد گذاشت.

یک کارشناس خانواده با بیان اهمیت مشاوره های قبل از ازدواج به خبرنگار شبستان گفت: ازدواج به عنوان یک امر مقدس در دین اسلام همواره تاکید شده که با آداب و رسوم خاصی برگزار می شود و باید آداب و رسوم ازدواج مطابق با زمان حاضر و متناسب با معیارهای سالامی تغییر کند.

اسدالله احمدی با اشاره به اینکه نیازها و خواسته های جوانان امروز با جوانان گذشته کاملا متفاوت است، اضافه کرد: در این انجمن یک مرکز مشاوره برای جوانان در راستای مشاوره قبل از ازدواج راه اندازی شده است.

منبع:شبستان

دیدگاه شما