وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 27 شهريور 1392 ساعت 12:23   |   کد مطلب: 2087
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خبرداد:
برنامه های هفته دفاع مقدس همدان اعلام شد
برنامه های هفته دفاع مقدس همدان اعلام شد
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس از برگزاری 773 برنامه محوری توسط 28 سازمان و نهاد و ستاد شهرستانی برای بزرگداشت ایام الله هفته دفاع مقدس امسال در استان همدان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، جعفر زمردیان ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران همدان گفت: هشت سال دفاع مقدس یادآور استقامت، ایثار و پایمردی نسلی است که در سایه ایمان به خدا، وحدت کلمه و اعتقاد راسخ به انقلاب اسلامی و رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حماسه های بی بدیلی آفریدند.

وی گفت: به همین منظور و در سی و سومین هفته دفاع مقدس برای بزرگداشت هر چه باشکوهتر این رویداد کم نظیر تاریخ اسلامی با عنوان "درس ها و عبرت ها از وقایع جنگ تحمیلی" اهداف و سیاستهای 12 گانه ای از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد تا برنامه های بزرگداشت این مهم استانها و شهرستان ها حول این محورها اجرایی شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان تبیین اقتدار، وحدت، همبستگی ملی و مشارکت عمومی در برابر بیگانگان در سال حماسه سیاسی، تقویت خودباوری برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس در روند پیشبرد برنامه های کلان کشور در سال حماسه اقتصادی، توجه دادن نظام فرهنگی کشور به فرهنگ غنی دفاع مقدس، بازنگری و معرفی نمادها و الگوهای معنویت، مقاومت و خلاقیت به عنوان عوامل پیروزی در عملیات های دوران دفاع مقدس، تمرکز داشتن به نقش مزدورانه استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل در ایجاد تنش و اختلافات قومی و مذهبی در منطقه و بهره گیری از فضای مجازی الکترونیکی در جذابیت برنامه ها را از جمله اهداف برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد.

وی از برگزاری 773 برنامه محوری توسط 28 سازمان و نهاد و ستاد شهرستانی برای بزرگداشت ایام الله هفته دفاع مقدس امسال در استان همدان خبر داد و از تقسیم بندی برنامه ها به 678 برنامه فرهنگی، 73 برنامه ورزشی و 22 برنامه نظامی سخن راند.

28 سازمان، نهاد و ستاد شهرستانی فعال شده اند

وی افزود: از 28 سازمان، نهاد و ستاد شهرستانی، سه دستگاه سپاه انصارالحسین(ع)، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ترتیب سه دستگاهی هستند که بیشترین و باکیفیت‌ ترین برنامه را در هفته دفاع مقدس ارائه کرده اند.

زمردیان با بیان اینکه منظم ترین شهرستان ها در ارائه برنامه های دقیق با زمان بندی مناسب به ترتیب شهرستان های بهار و رزن است از مسئولان این شهرستان ها قدردانی کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری شب خاطره، برگزارش همایش ملی "اولین پاسخ" رونمایی از یادمان شهدای گمنام شهرهای مریانج، قهاوند و پایگاه نوژه در همدان و طرح یادمان شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی را از جمله برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس در همدان عنوان کرد.

دفاع مقدس تکه‌ ای از تاریخ اسلام و اوج انتظارات ملت ایران است

وی همچنین ابراز داشت: دفاع مقدس تکه‌ ای از تاریخ اسلام و اوج انتظارات ملت ایران است و با این وصف نه تنها برای ملت ایران منشأ خیر و برکت است بلکه به برکت آن برخی از ملل جهان از متد حماسی ملت ایران و این جهاد بزرگ بهره می گیرند که شاهد ان بهره گیری از الگوی این رخداد عظیم در ملل دیگر است.

زمردیان با اشاره به اینکه شکل‌گیری برنامه‌های دفاع مقدس امسال بیشتر به سمت قشر جوان و نوجوان است، عنوان داشت: برنامه‌هایی که کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها در نظر گرفته‌اند، برای کودکان، نوجوانان و جوانان استان همدان شایان توجه ویژه ای است.

وی همچنین با اشاره به بازدید 62 هزار نفر از باغ موزه همدان در پنج ماه نخست امسال گفت: باغ موزه دفاع مقدس همدان طی این مدت 70 میلیون تومان درآمد داشته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان از رونمایی مستند «هفت نابخشوده» در هفته دفاع مقدس خبر داد و در جمع اصحاب رسانه همدان از پوستر دفاع مقدس رونمایی کرد.

دیدگاه شما