وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 30 شهريور 1392 ساعت 05:13   |   کد مطلب: 2161
معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در یادواره شهدای مریانج:
نگذاریم موریانه‌های تهاجم فرهنگی، آرمان‌های شهدا را ببلعند
نگذاریم موریانه‌های تهاجم فرهنگی، آرمان‌های شهدا را ببلعند
 جنگ یک اتفاق نبود و نباید اجازه داد موریانه هایی که دشمنان به جامعه وارد کرده‌اند؛ دستاورد شهدا را از بین برده و اسلامی خنثی، مرده و قهر با شهدا را معرفی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نافع: معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب در یادواره 33 شهید فصل تابستان مریانج  و کنار گلزار شهدای این شهر گفت: امروز باید حماسه شهدا را به یاد آورده و نگذاریم اسلامی اهل سازش تحویلمان دهند و گرنه شهدا در همین دنیا، یقه ما را خواهند گرفت.

سردار علی شادمانی افزود: باید با عظمتی که شهدا در جبهه‌های نبرد خلق کرده و دلاورانه  و با دست خالی در برابر دشمن ایستادند؛ رابطه برقرار کرده و به عنوان یک سند افتخارآمیز به آن نگاه کنیم.

وی تصریح کرد: امروز هرکس در هر مقامی که باشد؛ اگر کم کاری کند این استوانه مقتدر وعظیم را تضعیف کرده و در این صورت است که خون شهدا مانند طوماری به گردن ما خواهد افتاد.

سردار شادمانی خاطرنشان کرد:  شهیدان سخاوتمندانه جان شیرین خود را فدای آرمان‌های این ملت کرده و کشوری امن با عظمت‌های مادی و معنوی بسیار را برای ما به ارمغان گذاشتند.

وی ادامه داد: امروز ما در راهی قرار داریم که شهدا برای ما ایجاد کردند و دلگرمی رهبر انقلاب نیز به ادامه دادن همین راه است؛ هر چند آن را به فراموشی سپرده‌ایم.

شادمانی با اظهار تأسف از وضعیت فرهنگی حاکم بر جامعه گفت: امروز آرمان‌های شهدا به فراموشی سپرده شده و بدحجابی و بی حیایی به تأسی از تبلیغات ماهواره در جامعه رواج یافته است.

وی تصریح کرد: امروز در اوج جنگی هستیم که بسیار خطرناک‌تر از 8سال جنگ تحمیلی است؛ جنگی که رهبر معظم انقلاب از آن با عنوان"تهاجم فرهنگی"، "ناتوی فرهنگی"، "جنگ نرم" و "قتل‌عام فرهنگی" یاد می‌کنند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از به فراموشی سپرده شدن آرمان‌ها و اهداف شهدا اعلام کرد: چرا باید در بخش‌هایی از ادارات، دغل‌بازی و دهن‌کجی به خانواده شهدا وجود داشته باشد؟

سردار شادمانی ادامه داد: چرا باید یک رئیس جمهور در جلسه شورای عالی فرهنگی، سخن از امر به معروف به میان آورد و فردا روزنامه‌ای، بی‌شرمانه از قول او بنویسد که با مسئله بی‌حجابی نباید افراطی برخورد کرد؟

وی خاطرنشان کرد: به فرموده رهبرانقلاب، این‌ها کسانی هستند که برای خوش آمدن به مذاق غربی‌ها سخن از تساهل زده و می‌گویند جهاد و قصاص معنا ندارد و اسلام، اهل تساهل و نرمش است.

شادمانی بیان کرد: این‌ها می‌خواهند اسلامی مانند آن مهاجرانی بدبخت که ننگ این کشور است را به غربی‌ها معرفی کنند تا همه بگویند که اسلام ایران نیز مانند عربستان است.

وی با اشاره به وقایع سال‌های نخست انقلاب گفت:  زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید؛ برخی مخالفت کرده و در برابر آن ایستادند، گروهی دیگر نیز که در مسیر انقلاب بودند با خود فکر کردند که دیگرکار تمام شده و راه خود را کج کرده و نسبت به ادامه مسیر بی‌تفاوت شدند.

شادمانی افزود: برخی نیز به انقلاب وفادار مانده و جوانان را به حضور در جبهه‌های نبرد تشویق کردند، اما خود کنار ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: تنها گروهی که راه بلند و طولانی انقلاب را صبورانه پیمودند تا انقلاب به مقصود واقعی خود رسد؛ همین شهدا بودند.

شادمانی ادامه داد: همین اسرا و جانبازانی که امروز به عنوان برگ زرین و پرافتخاری از دفاع مقدس در کنار ما زندگی می‌کنند.

وی اضافه کرد: همین جانبازانی که برخی از آن‌ها  24 سال است قطع نخاعند، اما شکایتی نداشته و خانواده‌هایشان نیز صبورانه از آن‌ها پرستاری می‌کنند.

شادمانی با اشاره به ابعاد مختلف جنگ تحمیلی تصریح کرد: جنگی که به تحمیل شد؛ جنگی در مقیاس جهانی بود و 48 کشور به روش‌های مختلف از رژیم بعثی عراق حمایت می‌کردند به طوریکه تعداد تانک‌های جنگی عراق در ابتدای جنگ 5 هزار دستگاه بود و با آنکه رزمندگان ما 4 هزار مورد را منهدم و هزار و 500 مورد را به غنیمت گرفتند؛ در پایان جنگ باز هم 7 هزار دستگاه تانک داشت.

وی اضافه کرد: صدام در ابتدای جنگ 600 فروند هلی‌کوپتر و هواپیما داشت و با آنکه بسیاری از آن‌ها را منهدم ساختیم در پایان کار بازهم هزار و 200 فروند داشت.

شادمانی اظهار داشت: جمعیت ارتش عراق در ابتدای جنگ 350 هزار نفر بود که فرزندان شما در جبهه‌های نبرد 250 هزار نفر از آن‌ها را کشته و 80 هزار نفر را به اسارت گرفتند، اما عراق در پایان جنگ، یک میلیون و 230 هزار نفر نیرو داشت.

وی خاطرنشان کرد: همه این آمارها نشان می‌دهد که جنگ با ایران، جنگی جهانی بوده و دولت‌های شرقی و غربی و اعراب منطقه بسیج شدند تا شکست را نصیب ما سازند.

سردار شادمانی گفت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی، صدها شهر به اشغال دشمن درآمده و صدها هزار شهید و زخمی دادیم، اما پایان جنگ با سربلندی ایران اسلامی همراه بود و همه سرمایه‌گذاری‌های دشمنان را با مشت محکم خود پاسخ دادیم.

وی افزود: به عنوان یک سرباز اعلام می‌کنم که امروز ایران با وجود همه مخالفانی که دارد؛ امن‌ترین کشور جهان است. 

شادمانی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم که مشکلات کنونی، روحیه ما را ضعیف سازد، گفت: البته مسئولان باید تلاش خود را برای تأمین معیشت مردم انجام دهند، اما فراموش نکنیم در روزهای نخست انقلاب که مردم چیزی نداشتند، جبهه‌ها پر بود.

وی، هدف از برگزاری یادواره شهدا را تذکر به خود و یادآوری مسئولیت‌هایمان دانست و افزود: شهدا در کلام معصومین(ع) و قرآن و فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری، جایگاه بزرگی دارند و این به دلیل ایستادگی هوشیارانه‌شان در مسیر انقلاب است.

شادمانی گفت: در این مکان مقدس و درکنار مزار مطهر شهدا بر همه شهیدان به ویژه دلاورمردان شهر مریانج و 153 لاله خونین این شهر درود می‌فرستم.

وی با اشاره به نقش مهم مردم مریانج در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: بارها گفته و باز می‌گویم که اگر مردم مریانج، تنها سردار حبیب‌ا... مظاهری را از دست داده بودند؛ همین برای آن‌ها کافی بود.

شادمانی اضافه کرد: این جوان 19 ساله‌، فرمانده گردانی شد که در عملیات فتح‌المبین 20 کیلومتر راه را پیمود تا با دشمن مقابله کند.

 

شهدا همچون مناره هستند 

امام جمعه مریانج در یادواره 33 شهید فصل تابستان مریانج گفت: شهدا همچون مناره‌هایی هستند که راه را به ما نشان می‌دهند تا گم نشویم.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی افزود: شهدا به مانند قبله‌نما، مسیر درست زندگی را برای ما ترسیم کرده و امیدواریم با حرکت در این مسیر، شاهد لبخند رضایتشان باشیم.

وی از شهرداری و شورای شهر مریانج به ویژه شورای سوم برای ساخت یادمان شهید گمنام در مریانج قدردانی کرد.

در پایان این مراسم، یادمان شهید گمنام مریانج با حضور سردار شادمانی و خانواده شهدا رونمایی شد.

همچنین در این آیین از خانواده 8 شهید جاویدالاثر مریانج به نام‌های حبیب‌ا... مظاهری، اصغر مظاهری، رمضان قوام‌پور، محمد بیدآبادی، محسن خان‌محمدی، صفر مظاهری، محمدهادی جانی‌پور و معصومعلی‌ نجفی‌آرمان تجلیل شد.

 

نامگذاری نوزاد در کنار یادمان شهید گمنام مریانج

همچنین در حرکتی زیبا، یکی از حضار فرزند تازه متولد شده خود را به دست امام جمعه مریانج سپرد تا در فضای معنوی گلزار شهدا و در زیر مقبره شهید گمنام، مراسم نامگذاری او انجام شود. این نوزاد که امیرمهدی نام گرفت؛ زندگی را در کنار گلزار شهدا آغاز کرد.

 

 

 

دیدگاه شما