وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 30 شهريور 1392 ساعت 05:39   |   کد مطلب: 2164
جای جشنواره بین المللی شعر کودک و نوجوان در کشور خالی است
اولین همایش شعر کودک و نوجوان استان همدان با حضور اسد ا... شعبانی، غلامرضا بکتاش و کمال شفیعی شاعران حوزه شعر کودک و نوجوان و مسؤولان استان در مجتمع فرهنگی هنری آیت الله بهاری شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش نافع، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم شعر را یکی از هنرهای تأثیر گذار برشمرد و گفت: یکی از مولفه های بررسی پیشینه تاریخ هر ملت شعر، فرهنگ و هنر آن مرز و بوم است.

"خسرو بیات" افزود: همدان در طول تاریخ ادیبان و شاعران بسیاری را پرورش داده است و امسال هم به عنوان اولین قدم ها در زمینه شعر کودک و نوجوان، این همایش در استان ما برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جای یک جشنواره بین المللی برای شعر کودک و نوجوان در کشور خالی است؛ از پیگیری برای برگزاری این جشنواره در استان همدان خبر داد و گفت: همدان به عنوان متولی برگزاری چند دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، ظرفیت و قابلیت های خود را به اثبات رسانده است و اکنون وقت آن است که در کنار این جشنواره؛ جشنواره بین المللی شعر کودک و نوجوان هم در استان برگزار شود.

در این همایش شاعران زیادی از سراسر استان شرکت داشتند و از میان 150 اثر راه یافته به همایش، چهار اثر به عنوان آثار قابل تجلیل و چهار اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند و در پایان همایش هم از اسدا... شعبانی شاعر همدانی الاصل حوزه شعر و کودک و نوجوان به پاس سال ها تلاش در این عرصه تجلیل شد.

منبع:ایسنا

 

 

 

دیدگاه شما