وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1392 ساعت 10:29   |   کد مطلب: 2243
کتاب اساس مولکولی حیات در دانشگاه آزاد همدان تالیف شد
کتاب بیوشیمی (اساس مولکولی حیات) در دوجلد به همت عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی ­همدان منتشر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، مؤلف این اثر گفت: بیوشیمی، کاوشی در اساس مولکولی حیات است و قواعد حاکم بر انضباط فیزیکی و شیمیایی در موجودات را روشن می کند.

دکتر سید مهرداد کسائی افزود: در جلد اول این اثر که مشتمل بر 8 فصل می باشد، ساختار شیمیایی ترکیبات اصلی سازندۀ موجودات زنده ، نظیر پروتئین ها، قندها، چربی ها و غیره مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو هیات علمی گروه زیست شناسی واحد همدان بیان داشت در جلد دوم کتاب بیوشیمی (اساس مولکولی حیات) ، که مشتمل بر 9 فصل است چگونگی سوخت و ساز و مکانیسم این ترکیبات و فرایندهای متقابلی که باید برای به نتیجه رسیدن نهایی این سوخت و ساز صورت پذیرد، مورد توجه قرار گرفته است.

وی درباره هدف اصلی از تالیف این کتاب گفت: در نگارش این اثر، به روز بودن، خلاصه بودن و رفع نیازهای آموزشی دانشجویان مد نظر بوده. بدین منظور سعی شده تا این اثر، روان و ساده باشد و ذهن خواننده هنگام مطالعه از موضوع اصلی منحرف نشود.

کسائی تاکید کرد: در این کتاب از آوردن پی در پی مطالب فرعی در مطلب اصلی پرهیز شده تا سررشتۀ کلام از دست خارج نشود و خواننده با مطالعۀ جزئیاتی که در اولویت نیست، از اصل دور نشود و سرفصلهای مصوب نیز تا حد امکان رعایت شده تا این اثر بتواند پاسخگوی بخشی از نیازهای دانشجویان برای شرکت در آزمون های مقاطع بالاتر باشد.

نویسنده کتاب بیوشیمی (اساس مولکولی حیات) از مترجمین با سابقه ای است که تا کنون بیش از 23 جلد کتاب به طور عمده دانشگاهی را ترجمه، ویرایش و تالیف کرده است.

منبع:ایسنا

دیدگاه شما