وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1392 ساعت 10:39   |   کد مطلب: 2245
ورود 43 دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی همدان
رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان گفت: در چند روز آینده 43 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی همدان، اضافه می‌شود.

به گزارش نافع، کامران گردان با اشاره به اینکه همزمان با بازگشایی مدارس، تاکسیرانی کار خود را با 800 دستگاه ون و تاکسی برای سرویس مدارس آغاز کرد، افزود: بر این اساس با بازگشایی مدارس 200 دستگاه اتوبوس نیز خدمات خود را به شهروندان و دانش‌آموزان ارائه می‌کنند.

وی از افزایش 43 دستگاه اتوبوس در چند روز آینده خبر داد و گفت: با ورود 43 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی همدان، میزان اتوبوس‌های فعال در سطح شهر به 243 دستگاه افزایش خواهد یافت.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان داشت: 10 مورد از این تعداد اتوبوس به صورت نو خریداری شده، سه دستگاه اتوبوس در همدان وجود داشت و 30 مورد نیز با بازسازی به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: قبل از بازگشایی مدارس 160 دستگاه اتوبوس در همدان فعال بود که اکنون بازگشایی مدارس این تعداد اتوبوس به 200 دستگاه افزایش یافته است.

گردان با اشاره به طرح‌های ترافیکی سطح شهر همدان نیز یادآور شد: طرح جامع ترافیکی که با توجه به طرح جامع ترافیک همدان تنظیم شده را در حال اجرا داریم، به طوری که اکنون دو خیابان بوعلی‌سینا و اکباتان بازگشایی شده تا پیاده‌راه را با اندک تغییراتی اجرا کنیم.

وی متذکر شد: با هماهنگی راهنمایی و رانندگی نیز قرار شد با هدایت خودروها به پارکینگ‌ها، از ایجاد ترافیک در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر جلوگیری شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان در پایان از مکانیزه شدن سه پل عابر پیاده خبر داد و اذعان داشت: پل عابر انتهای جانبازان، پل عابر پیاده روبروی ترمینال اتوبوس و پل روبروی ترمینال مینی‌بوس‌ها مکانیزه می‌شوند.

منبع:فارس

دیدگاه شما