وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 10 مهر 1392 ساعت 06:29   |   کد مطلب: 2505
فاطمه خیاطی رکود دار پرتاب دیسک در ایران
 فاطمه خیاطی با آنکه 18 سال بیشتر ندارد ولی رکوردار پرتاپ وزنه کشور در رده نوجوانان و جوانان است و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان می تواند یکی از اعضای تیم ملی در المپیک ریودوژانیرو برزیل 2016 باشد.

و در حال حاضر این بانوی پرتابگر همدانی در مسابقات قهرمانی باشگاههای کشور رکورد شکنی کردوتوانست با ثبت رکورد ۴۴ متر و ۷۲ سانتی متر رکورد این ماده را بهبود ببخشد که رکورد پیشین این ماده نیز متعلق به خود او و به اندازه ۴۴ متر و ۷ سانتی متر بود.

این ورزشکار با اخلاق در گفتگو با خبر نگار همدان ورزش گفت:به صورت کاملا اتفاقی به دوومیدانی روی آوردم و یک اتفاق باعث شد تا در مسابقات دوومیدانی شرکت کنم و به تمرین و ورزش دوومیدانی علاقه‌مند بشوم.
ماجرا به این صورت بود که در مقطع راهنمایی تحصیل می‌کردم و هنگام امتحان آمادگی جسمانی از سوی دبیر ورزش برای مسابقات دو دعوت شدم و به ورزش دوومیدانی علاقه‌مند شدم. در همان سال اول در پرتاب وزنه استان اول شدم و راهی رقابت‌های قهرمانی آموزشگاه‌های کشور شدم.

وی ادامه داد:نخستین مقام خود را در تابستان ۸۹ و در قهرمانی کشور مشهد به دست آوردم که در پرتاب دیسک و وزنه اول شدم و در مسابقات داخل سالن سال ۹۰ و در مسابقات بین‌المللی مشهد عنوان دوم را به دست آوردم در سال ۹۰ قهرمان قهرمانان آموزشگاههای ایران شدم و رکورد پرتاب وزنه نوجوانان و جوانان در اختیار من است
اقای بنوان تنها مربی من در همدان است و تمرینات خود را زیر نظر وی انجام می‌دهم. آقای بنوان مربی دلسوزی است و زحمات زیادی برای شکوفایی من می‌کشد.

این بانوی ورزشکار افزود:آرزوی هر ورزشکار حضور در مسابقات المپیک است و من نیز از این قاعده مستسنی نیستم و امیدورام درالمپیک ریودوژانیرو برزیل در ۲۰۱۶ در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشم.همدان در سال‌های اخیر در رشته دوومیدانی پیشرفت قابل قبولی داشته است و حرف‌های زیادی برای گفتن در کشور دارد و اعضای هیأت نیز با جدیت کار ورزشکاران را دنبال می‌کنند که امیدوارم با تمرین و جدیت بیشتر به مقام‌های قابل قبولی دست یابیم.
وی افزود:حجاب نمی‌تواند محدودیتی ایجاد کند و بخصوص خانم های ورزشکار باید به حجاب اهمیت بیشتری بدهند
و در پایان یاد آور شد :جا دارد از آقای بنوان ، خانم لیلا مرادی و اعضای هیات که برای من زحمت کشیدند تشکر کنم و تشکر می کنم از آقای افتخاری که به دنبال احداث سالن سرپوشیده دوومیدانی در همدان است و تشکر ویژه از پدر و مادرم که زحمات زیادی کشیدند .

منبع:همدان ورزش

 

 

 

دیدگاه شما