وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 خرداد 1398 ساعت 08:44   |   کد مطلب: 6093
 سراب گيان بهشت گمشده نهاوند+عكس
سراب گيان" به معناي حقيقي "سرچشمه حيات" و به معناي مجازي سراب آرزوها و امال دوستداران طبيعت و علاقه مندان محيط زيست است.

به گزارش نافع، "سراب گيان"منطقه اي بسيار زيباي و ديدني است،كه در 30 كيلومتري جنوب شهرستان نهاوند در استان همدان واقع شده است.

"سراب گيان"به معناي حقيقي سرچشمه حيات و به معناي مجازي سراب آرزوها و امال دوستداران طبيعت و علاقه مندان محيط زيست است.

         

با توجه به اينكه توسعه صنعتي و پيشروي موذيانه و خزنده تاسيسات شهري و واحدهاي آلاينده زيست محيطي روز به روزعرصه را بر موجودات زنده بويژه انسانهاي شهرنشين‌،تنگ تر كرده و ابناي بشر در حصرت يك نقس عاري از آلودگي،‌چشم به انواع مقررات و بخشنامه هايي بازدارنده دوخته اند‌،در گوشه اي نه چندان دور از نهاوند قطعه اي از بهشت وجود دارد كه با ديدن آن هر فرد بي خيال و كم توجهي نيز انگشت تحير و حسرت به دندان مي گزد.

                      

“گيان” واژه اي كردي به معناي جان است و به دليل زيبايي هاي منطقه به سراب جان يا سراب گيان شهرت يافته است.اين گوشه مطرود و مغفول بوسيله جاده باريكي به نهاوند وصل مي شود كه در دو سوي آن بقاياي 2000 هكتاري جنگل هاي قديم،‌زاگرس،‌چشم انداز و تابلو فوق العاده زيبايي از كوه،‌جنگل،‌و دشتهاي وسيع، و خرم ضلع غربي جاده را به نمايش گذاشته است.

                     
در انتهاي جاده آنجا كه از سه طرف، سه ارتفاع نه چندان بلند به هم مي رسند. خالق كائنات يكي از عجيب ترين پديده هاي طبيعت را در اين بن بست به نمايش گذاشته است.

دیدگاه شما