وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 8 تير 1393 ساعت 19:43   |   کد مطلب: 7973
ساخت 15 تابلوی بزرگ شهری به منظور اشاعه فرهنگ وقف در استان همدان
مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان از ساخت 15 تابلوی بزرگ شهری به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ غنی وقف در استان همدان خبر داد.

به گزارش نافع به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان حمیدرضا نوروزی با بیان اینکه ترویج و تبلیغ فرهنگ غنی وقف نیازمند کار گسترده و تمام وقت است، افزود: باید چهره مهربان وقف را به مردم نشان داد.

وی اظهار داشت: خدمات گسترده وقف در جامعه اسلامی ایران مشهود است و باید این خدمات را که به جهت حضور فرهنگ غنی وقف در بین مردمان ایجاد شده ، به مردم نشان داد و معرفی کرد.

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به شعار "وقف چشمه همیشه جاری"، اظهار داشت: به معنی واقعی کلمه وقف چشمه ای است که نعمتش همیشه در دسترس همه مردم بوده و ثواب معنوی آن برای واقف خیراندیش آن همیشه برقرار و جاری و ساری خواهد بود.

نوروزی با بیان اینکه برای تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی وقف و ایجاد جلوه های بصری در سطح شهر، قرار داد ساخت و نصب 15 تابلوی تبلیغاتی بزرگ شهری هر کدام به ابعاد دو و نیم در سه و نیم متر مربع با پیمانکار بسته خواهد شد، ادامه داد: این تابلو ها در جوار بقاع متبرکه استان و دیگر موقوفات استان همدان نصب می شود.

وی با بیان اینکه وقف سنت حسنه‌ای است که در طول تاریخ نیز پیوسته بزرگان دین به آن توجه و تأکید داشتند، گفت: وقف می‌تواند نیازهای جامعه را در ابعاد گوناگون از جمله فرهنگی و اقتصادی برطرف کند و صدقات جاریه و باقیات صالحات برای واقفان باشد.

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان وقف را زمینه ساز برطرف ساختن نیازهای مادی و معنوی جامعه دانست و ادامه داد: وقف در جامعه دینی و اسلامی بسیار نقش آفرین و در عرصه های مختلف فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی تاثیر بسزایی دارد و از سویی بهترین مصداق برای جاودانگی نام انسان ها است.

حمیدرضا نوروزی عنوان کرد: وقف می تواند سهم مهمی در عرصه تغییر وضعیت اقتصادی و رسیدگی به آحاد نیازمند جامعه ایفاء کند و یکی از کارهایی که در این زمینه مفید و موثر است مقوله فرهنگ سازی در زمینه وقف در سطح عموم آحاد جامعه است.

دیدگاه شما