وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 تير 1393 ساعت 05:44   |   کد مطلب: 7978
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان از برگزاری مراسم تلاوت و ختم آیات پرفیض قرآن کریم در مراکز فرهنگی شهر از جمله فرهنگسراهای وابسته به شهرداری همدان خبر داد.

به گزارش نافع، محمدرضا بیاناتی از برگزاری مراسم تلاوت و ختم آیات پرفیض قرآن کریم در مراکز فرهنگی شهر از جمله فرهنگسراهای وابسته به شهرداری همدان خبر داد.

وی تفسیر روزانه آیات تلاوت شده را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ماه خواند و افزود: برگزاری مسابقات قرآنی را در این ماه در اولویت برنامه‌ها قرار خواهیم داد.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان از برگزاری کلاس‌های ویژه ماه مبارک رمضان در مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری گفت و ادامه داد: اجرای مسابقه فوتسال جام رمضان در فرهنگسرای شهید مدنی با هماهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و همچنین مراسم افطاری به قرآن‌آموزان از دیگر برنامه‌های این ماه مبارک محسوب می‌شود.

وی تعمیق مفاهیم فرهنگ شهروندی با تکیه بر ارزش‌های دینی و اسلامی، ترویج قرائت قرآن، ایجاد انس و الفت بین شهروندان با تکیه بر تقویت ارزش‌های دینی و اسلامی و پاسداشت مراسم و مناسبت‌های مذهبی، ارتقای نشاط معنوی شهروندان با رویکرد ارتقای فرهنگ فضاهای دینی را از مهمترین اهداف برگزاری این مراسم‌ها خواند.

بیاناتی ایجاد فضای معنوی و روح‌بخش برای خانواده‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مناسب و مطلوب برای انتقال مفاهیم و پیام‌های آموزشی و معارف دینی به ویژه قرآن را از برکات این محافل نام برد.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تقویت و تعالی مبانی دینی و احکام اسلامی و همچنین گسترش مفاهیم و تعالی قرآنی و تاثیر آن بر روابط اجتماعی، گام‌های بسزایی در ماه میهمانی خدا برداریم.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان برگزاری مسابقه عفاف و حجاب، مسابقه آنلاین دعای روزهای ماه رمضان از طریق شبکه کتابخوانان حرفه‌ای به آدرس Booki.ir و همچنین برگزاری مسابقات خطاطی در فرهنگسرای عین‌القضات همدانی را از دیگر برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان خواند.

وی افزود: مسابقات عفاف و حجاب به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در راستای ارتقای آموزش شهروندی در این زمینه برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما