وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 8 آبان 1393 ساعت 11:12   |   کد مطلب: 10502
فروش فوق‌العاده لباس عروس ویژه محرم و صفر در همدان!
خیابان را به سرعت طی می‌کردم که این جمله روی شیشه مغازه‌ای، نظرم را به خود جلب کرد:"فروش فوق‌العاده لباس عروس ویژه محرم و صفر"!

به گزارش نافع، متعجبانه چند بار نوشته را از ابتدا تا انتها خوانده و متحیرتر شدم. جالب‌تر اینکه این اطلاعیه، نگاه‌های متعجب دیگر عابران را هم به طرف خود می‌کشید.

 احساس تأسف کردم که درست در یکی از پرترددترین مناطق شهر همدان که روزگاری دارالمؤمنین‌اش می‌خواندند؛ اینچنین به شعائر مذهبی و محرم و صفری که عزاداری‌اش با فرهنگ مردم این دیار گره خورده به راحتی اهانت می‌شود.

البته امیدوارم منظور صاحب مغازه تبلیغ و تایید برگزاری مراسمات عقد و عروسی در این ایام عزیز و محترم که از دیرین در عرف دینی ما جایی ندارد نبوده باشد اما برداشت نویسنده این سطور و عابرانی که در همان چند دقیقه با آنها برخورد داشتم چیز دیگری است.

به راستی وظیفه نهادهای نظارتی مانند ستاد احیاء امر به معروف و نهی ازمنکر، اداره اماکن، ناجا، اتحادیه صنف لباس‌فروشان، سازمان بسیج اصناف و سایر دستگاه‌های متولی برای برخورد با چنین حرکت‌هایی چیست؟

آیا سکوت به معنای تأیید و پذیرش چنین رفتاری نیست؟

یادداشت از سمیه مظاهری

دیدگاه‌ها

این ها خودشون رو دست انداختن. بی قیدترین آدما هم تو این ایام عروسی نمی گیرن؛ چنان که می بینیم اغلب مردم، حتا اون هایی که عروسی مختلط و آن چنانی می گیرن، تو مناسبت های مذهبی تاریخ گزاری می کنن.
با سلام این از خوردن لقمه حرامه که دست به این کارها می زنن. اگر چه مردم این مرز و بوم و تمام عاشقان امام حسین(ع)هوشیار هستند.
حروم خور شمایی که تهمت میزنی.ایشون خیلی ام خونواده ی محترمی دارن.حرف دهنتون رو بفهمید
مطلب و سیاسیش نکنید درست بخونید لطفا یه اشتباه تو جمله پیش اومده که ادمای سواستفاده گر مثل شما هااین وضع و بوجود بیارن.ب چه جسارتی میگین لقمه ی حرام خوردن.لقمه حرام شماها خوردین که برای یه اشتباه کوچیک با ابروی ادما بازی میکنید.
قابل توجه نویسنده این فیچر کوتاه بیشتر لباس عروس فروشی ها در ایام محرم و صفر که مراسم و عروسی ها دایر نیست اقدام به فروش مدل های قدیمی و خرید مدل های جدید می کنند تا بعد از این دو ماه عزیز به کارشون ادامه بدن- خریداران هم بیشتر از صنف خودشون هستن که در نقاط پایین شهر یا آرایشگاه ها و ... کار می کنند در ضمن خیلی از عروس و دومادهایی که قصد ازدواج بعد از محرم و صفر رو دارن در این دو ماه مقدماتشو از جمله خرید و کرایه لباس عروس رو انجام می دن نوشته شما نقض قانون شهروندیه و متاسف شدم حق کاسب کسبه و اسلام هم ازدواج در ماه محرم و صفر رو حرام نکرده کما اینکه ازدواج سنت پیامبره. تهمت و افترا و ایجاد دردسر برای مردم گناهه
سلام

دیدگاه شما