وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 اسفند 1393 ساعت 10:27   |   کد مطلب: 13484
با حضور مسئولین منطقه ای و شهرستانی از طرح های بلدرچین قهاوند، تولید قارچ روستای رزج و کارگاه عروسگ بافی بازدید به عمل آمد .

به گزارش نافع، به نقل از جهاد پرس ،  بخشدار قهاوند در این آیین گفت : کارگاه آموزشي توليدي قارچ در روستاي رزج 25 نفر از جوانان بيکار روستا را تحت آموزش داشت تا پس از طي دوره آموزشي و برخورداري از تسهيلات اقتصاد مقاومتي نسبت به توليد اين محصول در کارگاههاي کوچک اقدام نمايند.

ابراهیم مولایی نیا افزود: کار گاه ديگر توليدي آموزش محور تحت نظارت فني و حرفه اي شهرستان همدان ، کارگاه عروسک بافي شهر قهاوند بود که 15 نفر از بانوان روستا را تحت آموزش داشت تا بعنوان مشاغل خانگي در عرصه توليد و اشتغال نيز موثر باشند.

در ادامه نماينده مردم قهاوند در مجلس شوراي اسلامي طي اين بازديد در آمدزايي و استقبال بانوان از اين مشاغل خانگي را در سطح شهر قهاوند قابل توجه و حمايت دانست.

ابراهيم کارخانه اي  افزود : اشتغالزايي از طريق مشاغل خانگي و کارگاههاي کوچک نياز به سرمايه گذاري هاي کمي دارد که مي تواند اشتغالزايي و توسعه بعدي را در آينده بدنبال داشته باشد.

واحد توليدي بلدرچين پرنيان ديگر پروژه اي بود که در شهر قهاوند افتتاح شد.

اين واحد توليدي با تسهيلات اقتصاد مقاومتي بسيج سازندگي به ميزان 220ميليون ريال ضمن اشتغالزايي مستقيم براي پنج نفر ظرفيت توليد روزانه دو هزارو 600 تخم بلدرچين را داراست.

دیدگاه شما