وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1402 ساعت 06:48   |   کد مطلب: 43098
معاون عملیات راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: این استان مسیر تردد زائران اربعین از ۱۶ استان کشور است بنابراین به منظور پیشگیری از بروز گره های ترافیکی باید مغازه‌ها و سوغات سراهای ابتدای بلوار بسیج همدان پیش از آغاز سفرهای اربعین تعیین تکلیف شود.

سرهنگ نعمت الله زنگنه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶ استان واقع در محدوده مرکزی، شمال و شمال شرق کشور برای عزیمت به مرقد امام حسین(ع) در اربعین حسینی از مسیرهای همدان تردد می کنند.

وی اضافه کرد: فراهم کردن زمینه تردد این میزان زائر و خودرو باید از هم اینک در دستور کار باشد تا با آغاز سفرهای اربعین که از ۲۰ روز مانده به اربعین شروع می شود بتوان مسیر امنی را برای تردد مشتاقان زیارت بارگاه اباعبدالله الحسین(ع) فراهم کرد.

معاون عملیات راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: یکی از مهمترین نیازهای همدان برای کاهش گره های ترافیکی، تکمیل کنارگذر غربی است اما با توجه به اینکه نمی توان این طرح را تا هفته آینده تکمیل کرد باید برنامه های کوتاه مدت و زود بازده اجرا کرد.

سرهنگ زنگنه ادامه داد: با توجه به نبود کنارگذر، زائران ۱۶ استان از «پل فرهنگیان» و راست گرد «چهار راه میدان بار» برای عزیمت به سمت مرز مهران بهره می گیرند.

وی افزود: با وجود تملک مغازه های موجود در راست گرد چهار راه میدان بار اما در حال حاضر یک مغازه در این محل عقب نشینی نکرده که می تواند زمینه ای برای بروز گره ترافیکی شود بنابراین باید نسبت به تملک و عقب نشینی این مغازه نیز اقدام شود.

معاون عملیات راهنمایی و رانندگی استان همدان اظهار داشت: همچنین وجود مغازه و سوغات سراهای واقع در ابتدای بلوار بسیج(فرودگاه) و توقف خودروها برای خرید سوغات همواره موجب بروز گره ترافیکی در این محدوه می شود.

سرهنگ زنگنه ادامه داد: بنابراین با توجه به آماده شدن مکان پیش بینی شده برای استقرار این مغازه ها و دستور قضایی نسبت به جابجایی مغازه داران، به سرعت باید نسبت به انتقال مغازه ها به محل های پیش بینی شده اقدام شود.

پیشتر دادستان عموم و انقلاب شهرستان همدان بازدیدی از محل عرضه سوغات در میدان عاشورا داشت که در جریان این بازدید بیان کرد: مغازه های مستقر در میدان عاشورا که به طور عمده محلی برای عرضه سوغات شهرستان هستند با توجه به تردد مسافر بار ترافیکی در شهر ایجاد کرده و سبب نارضایتی مردم شده است.

حسن خانجانی موقر افزود: بنابراین ایجاد محل جدیدی برای انتقال و استقرار این مغازه ها ضروری بود که در این راستا ۳۷ دهنه مغازه برای مستقر شدن سوغات سراها در محل جدید پیش بینی شد که به گفته شهردار منطقه و پیمانکار پروژه، در صورت تأمین اعتبار در کمترین زمان به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: اکنون که ساخت این مکان جدید رو به اتمام است انتظار می رود تا قبل از اربعین سال جاری افتتاح شود تا بخشی از بار ترافیکی این منطقه کاهش یابد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما