وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 شهريور 1402 ساعت 09:27   |   کد مطلب: 43265
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه الگوگیری از سبک زندگی شهید مدنی نیاز امروز جامعه ماست گفت: کار اصلی شیطان ایجاد بغض و کینه بین مردم است.

به گزارش نافع، امشب چهل و دومین سالگرد شهادت آیت‌الله سید اسدالله مدنی در مسجد مهدیه برگزار شد.

در این آیین از کتاب "شقایقی در محراب" به قلم سید میثم موسویان رونمایی شد و حجت‌الاسلام برادران از اساتید حوزه علمیه قم به سخنرانی پرداخت.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آیت‌الله مدنی با رفتار و کردار خود راه خود را به دل مردم باز کرد اظهار کرد: امروز نیاز جامعه ما منش و کردار آیت‌الله مدنی‌هاست.

حجت‌الاسلام محمد برادران با بیان اینکه شهید مدنی را تمام مردم دوست داشتند و این خاصیت مومن است ادامه داد: هر فردی که دیگران را بیشتر دوست دارد، مومن‌تر است.

وی با بیان اینکه باید مسائل دینی و ضرورت اجرای آن در جامعه و خانواده‌ها تبیین شود افزود: بزرگترین تنش و چالش امروز ما توجه دشمن به متزلزل کردن بنیان خانواده‌هاست.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه کار اصلی شیطان ایجاد بغض و کینه بین مردم است تصریح کرد: در جامعه‌ای هستیم که اگر مراقب فرزندان و خانواده نباشیم، همه دستاوردهای از ناحیه خانواده از دست خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه اگر کانون خانواده از هم بپاشد، سرباز برای دین خدا پرورش نخواهد یافت بر ضرورت توجه به کانون خانواده تاکید کرد.

برادران با بیان اینکه ازدواج دیرهنگام باعث ایجاد مشکلات بسیاری در فرد و جامعه می‌شود گفت: مهمترین انتخاب پس از دین، انتخاب همسر است که باید آگاهانه انجام شود. 

وی با بیان اینکه قبل از اینکه دل جوانان گرفتار شوند باید انتخاب درست توسط والدین انجام شود اظهار کرد: اگر انتخاب غلط در این زمینه انجام شود، یک نسل ممکن است تباه شود.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مهمترین اولویت ما خانواده است افزود: اگر در خانواده‌ای عاطفه مشکل دارد یعنی ایمان در آن ضعف دارد.

وی با بیان اینکه انسان برای محبوب بودن در خانواده و جامعه باید خوب باشد خاطرنشان کرد: باید عاطفه را تقویت کنیم و ویژگی‌های امامان را در زندگی به کار ببریم.

برادران در پایان به ضرورت توجه به دوری از اسراف به عنوان یکی دیگر از آموزه‌های دین اظهار کرد: هر چهل دانه برنج یک گرم است بنابراین ۴۰ هزار عدد آن می‌شود یک کیلو، اگر هر ایرانی روزی یک وعده برنج مصرف کند در روز یک دانه برنج دور بریزد، دو تن و سالیانه ۷۲۰ تن برنج دور ریخته می‌‌شود.

پایان پیام/

دیدگاه شما