وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت 21:25   |   کد مطلب: 43413
فرماندار همدان با بیان اینکه بیمارستان اکباتان با ۲۸ هزار مترمربع در ۹ طبقه با ۲۷۰ تختخواب و ۷ اتاق عمل مجهز آماده افتتاح است گفت: در حال حاضر فقط منتظر نصب دستگاه تصویربرداری هستیم.

به گزارش نافع، مسلم مخفی بعد از ظهر امروز در دوازدهمین مجمع بسیجیان با بیان اینکه کشور همواره به فرهنگ بسیجی نیاز دارد افزود: در عرصه مدیریت باید روحیه بسیجی را با شاخصه اخلاص، مردمداری، ایثار و حرکت عالمانه پیش ببریم تا راه سعادت و پیشرفت کشور سریع‌تر طی شود.

وی با بیان اینکه دولت مردمی با روحیه بسیجی بسیاری از فعالیت‌ها را در کشور محقق می‌کند گفت: باید سرمایه اجتماعی را در جامعه افزایش دهیم که در این راستا طرح "مسجد، محور خدمت" را راه‌اندازی کردیم.

فرماندار همدان ادامه داد: در این طرح هر هفته در یک مسجد روستایی و شهری حضور می‌یابیم و با همراهی معتمد محل، امام جمعه و بسیجیان مشکلات را احصاء می‌کنیم و سه روز بعد در فرمانداری کارگروهی تشکیل می‌دهیم که معتمدین با مدیران کارگروه تشکیل و طی زمان‌بندی مشکل حل می‌شود.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰ روستای شهرستان مشکل کم‌آبی مطلق دارند که اگر بسیجیان به کمک ما نمی‌آمدند این روستاها خالی از سکنه می‌شدند عنوان کرد: ما اعتبارات را به سمت محرومیت‌زدایی سوق داده‌ایم.

مخفی گفت: در هفته دولت ۱۶۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد تومان اجرا کردیم که بخش اعظمی از این پروژه‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی بود.

وی آبرسانی از سد تالوار را یک ابرپروژه عنوان کرد و افزود: شهر همدان ثانیه‌ای ۲ هزار لیتر آب مصرف دارد که از سداکباتان و چاه‌های خالقوردی ۷۰۰ لیتر بر ثانیه می‌توانیم آب برداشت کنیم.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه دوسوم آب همدان موجود نبود مگر اینکه از تالوار وارد می‌شد گفت: در حال حاضز یک‌هزار و ۳۰۰ لیتر آب بر ثانیه از این سد به همدان می آید؛ این پروژه با روحیه بسیجی و توسط بسیجیان و قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به وجود مشکل مسکن در کشور و به تبع آن همدان تاکید کرد: ما وضعیت مسکن را از دولتی تحویل گرفتیم که وزیر مسکن آن اعلام کرد افتخار می‌کنیم این هشت سال یک واحد مسکن مهر نساختیم!.

مخفی مهمترین جلسات استان همدان را شورای مسکن عنوان کرد و افزود: در کوی پرواز باید ۱۱ هزار واحد مسکن ساخته شود که این پروژه را به بنیاد مسکن سپردیم چراکه این مجموعه انقلابی می‌تواند پروژه را به اتمام برساند.

وی گفت: حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی در شهرستان همدان در حال ساخت داریم، شهرک بنکداران با حضور وزیر صمت با ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیده و تکمیل ایستگاه راه‌آهن را در برنامه داریم.

فرماندار همدان در ادامه کنارگذر غربی را یکی از پروژه‌های بسیار مهم و راه کاهش تصادفات عنوان کرد و افزود: این کنارگذر از پلیس راه همدان به پشت پلیس راه کرمانشاه منتهی می‌شود که در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵ درصد آن هم تکمیل خواهد شد.

وی  اضافه کرد: راه آهن همدان_ملایر، چهاربانده کردن محور علیصدر، بیمارستان اکباتان با ۲۸ هزار مترمربع در ۹ طبقه با ۲۷۰ تختخواب و ۷ اتاق عمل مجهز آماده افتتاح است.

مخفی گفت: در حال حاضر منتظر نصب دستگاه تصویربرداری هستیم تا بیمارستان اکباتان بیمارستان تخصصی کودکان شود، یعنی بخش کودکان از بیمارستان بعثت منفک خواهد شد.

پایان پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما