وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 بهمن 1393 ساعت 10:21   |   کد مطلب: 12842
مرگ بر آمریکاشعارخلبان فرانسوی امام خمینی(ره)در راهپیمایی22بهمن نهاوند + عکس
خلبان فرانسوی که امام خمینی(ره) را از پله های هواپیما به پایین منتقل کرد در راهپیمایی 22 بهمن امسال در شهرستان نهاوند با شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل حضور پیدا کرد.

به گزارش نافع،به نقل از سایت گرو، بعضی از تصاویر هستند که برای همیشه در ذهن انسان نقش می بندد و یادآور خاطرات خوشی هستند. یکی از این تصاویر، تصویر معروف پایین آمدن امام(ره) از پله های هواپیمای فرانسوی است که در این تصویر یک مامور فرانسوی دست امام خمینی (ره) را گرفته است.

این مامور فرانسوی بعد از گذشت 36 سال از آن روز تاریخی در راهپیمایی 22 بهمن امسال به شهرستان نهاوند سفر کرده بود و همراه با مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.

" ژرژان فابین با تااوش" همان محافظ حضرت امام (ره) بود که دستان امام را گرفته و در حال پائین آمدن امام از هواپیماست که البته چهره امروز او با آن روز متفاوت شده و فقط خاطراتش همان خاطرات روزهای پرشور ورود امام می باشد.

وی که به زبان فارسی کاملا مسلط بود در جمع مردم نهاوند گفت: من متولد سال 1943 میلادی هستم  و در خانواده ای کاتولیک بزرگ شده ام که پس از استخدام در پلیس فرانسه با یک زن ایرانی مسلمان ازدواج نمودم و دارای دو فرزند می باشم.

وی گفت: وقتی که قرار شد امام خمینی به ایران بیاید من هم همراه ایشان در آن پرواز تاریخی بودم و زمانی که هواپیما می‌خواست در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند یونیفرم مخصوص پوشیدم و به هنگام تشریف‌فرمایی امام از پله‌های هواپیما دست امام را گرفتم و امام هم دست مرا گرفت. و از پله‌ها پائین آمدیم‌، واقعا روز عجیبی بود.

آقای باتااوش می گوید: وقتی امام خمینی به پاریس آمد پلیس فرانسه چند نفر را برای محافظت نزد امام فرستاد اما آقای خمینی هیچ کدام را نپذیرفت تا این که قسمت من شد و چون فارسی هم صحبت می‌کردم مزید بر علت شد و در مدت 116 روز اقامت امام در نوفل لوشاتو همواره با امام بودم.

 این مامور فرانسوی گفت: بعد از ورود امام به ایران به احمد آقا فرزند امام گفتم می‌خواهم در ایران بمانم احمد آقا گفت دولت فرانسه برای شما مشکل درست نمی‌کند گفتم خیر، خودم را بازنشسته می‌کنم.

وی گفت: پس از اقامت در ایران مسلمان شدم و نام رضا را برای خودم برگزیدم و بسیار خوشحال هستم.

باتاواش بعد از بیان خاطراتی از امام خمینی(ره) در فرانسه، با سردادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس و همراهی مردم نهاوند در بیان این شعارها به سخنان خود خاتمه داد.

انتهای پیام/ح

 

حضور محافظ  فرانسوی حضرت امام خمینی(ره) در راهپیمایی 22 بهمن نهاوند با شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل +عکس
حضور محافظ  فرانسوی حضرت امام خمینی(ره) در راهپیمایی 22 بهمن نهاوند با شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل +عکس

دیدگاه شما