وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 تير 1393 ساعت 05:39   |   کد مطلب: 7977
تفاهم نامه همکاری استان همدان با وزارت دفاع به امضا رسید
استاندار همدان گفت: بر اساس این تفاهم نامه استان همدان آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با وزارت دفاع را اعلام کرده است.

s_200_150_16777215_00_images_Social_93_4_1_tafahomnameh-h-d.JPG

 به گزارش نافع به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری همدان، ˈمحمد ناصر نیکبختˈ در نشستی با ˈرضا طلایی نیکˈ معاون حقوقی و امور مجلس و جمعی از مدیران وزارت دفاع در استانداری همدان افزود: بر اساس این تفاهم نامه استان همدان آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با وزارت دفاع را اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: با این تفاهم نامه وزارت دفاع می تواند بهتر از قبل با دانشگاه های استان همدان همکاری داشته باشد و برای احداث صنایع دوگانه و سرمایه گذاری صنعتی در استان اقدام کند.

استاندار همدان خواستار فعالیت سازمان اتکا و سایر شرکت های وابسته به وزارت دفاع در استان و سرمایه گذاری آنها در همدان شد.

نیکبخت با بیان اینکه شرایط استان همدان برای تعامل و همکاری با وزارت دفاع مطلوب است اظهار امیدواری کرد: این تفاهم نامه، زمینه ساز حل مشکلات و توسعه تعاملات بین دو طرف شود.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه زمینه استفاده وزارت دفاع از ظرفیت های دانشگاه های استان و امکان بکارگیری این توانمندی را بهتر از گذشته فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استان همدان یکپارچه آماده کمک ، همراهی ، همدلی و هماهنگی برای توسعه است گفت: وزارت دفاع با عملکرد خود به رغم تحریم ها، با اتکا به جوانان صنایع دفاعی و دانشمندان متعهد ، توطئه ها را خنثی کرده و کشور را در زمینه دفاعی و نظامی به خودکفایی رسانده که باعث افتخار همه ایرانیان است.

استاندار همدان اظهار داشت: یکی از دلایل تکریم ایران از سوی استکبار، توفیقات وزارت دفاع است و مسوولان استان در حمایت از نخبگان، همکاری های علمی و فن آوری با این وزارتخانه آماده همکاری است.

نیکبخت ادامه داد: استان همدان دارای جایگاه علمی و دانشگاهی خوبی است اما ارتباط استان با وزارت دفاع کم بوده که تفاهم نامه جدید می تواند راهگشا باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با حضور استاندار، افق جدیدی برای استان ایجاد شده است و در اقتصاد، صنعت و اقتصاد مقاومتی به صورت جدی در همدان کار می شود.

ˈامیر خجستهˈ خواستار برگزاری جلسه ای بین وزیر دفاع و مسوولان استان در آینده نزدیک شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز با بیان اینکه فضای همکاری در استان همدان بسیار مساعد است اظهار امیدواری کرد: با این تفاهم نامه بتوان قدم های مثبتی برداشت.

ˈرضا طلایی نیکˈ درباره درخواست استاندار همدان مبنی بر فعالیت قطعه سازی وزارت دفاع در استان گفت: در این زمینه آمادگی وجود دارد و استان شرکت های مستعد را معرفی کند تا در اسرع وقت قراردادها منعقد شود.

طلایی نیک افزود: در صنایع دو منظوره بررسی های لازم انجام خواهد شد و سازمان اتکا نیز با ارسال تیم مطالعاتی به استان به دنبال احداث یک طرح مناسب است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان نیز از دایر شدن پردیس فن آوری منطقه غرب وزارت دفاع با محوریت استان همدان خبر داد.

ˈرضا قیاسیˈ افزود: بر اساس تفاهم نامه امضا شده وزارت دفاع با افزایش یک پردیس به هشت پردیس فن آوری این وزارتخانه، همدان را به عنوان مرکز پردیس غرب کشور انتخاب کرد.

وی اضافه کرد: یکی از محورهای توسعه استان آموزش عالی است و لازم است این مراکز، از فرصت تفاهم نامه، نهایت استفاده را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: فن آوری، صنعت و دانش موجود باید تبدیل به ثروت شود و در صنایع دفاع بتوان از این ظرفیت نهایت استفاده را برد و سهم استان را در این صنایع ارتقا داد.

در این نشست روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان نیز حضور داشتند که توانمندی های علمی، پژوهشی و دانشگاهی استان برای مشارکت و همکاری بیشتر با وزارت دفاع، بررسی شد.

دیدگاه شما