وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 26 فروردين 1394 ساعت 22:45   |   کد مطلب: 13926
تجلیل از برگزیدگان مسابقه تاب آور شهر در مدرسه بهشتی همدان
در مراسمی با حضور مسئولان آموزش و پرورش و اداره مدیریت بحران شهرداری از برگزیدگان مسابقه تاب آور شهر در مدرسه دخترانه بهشتی همدان قدردانی شد.

به گزارش نافع به نقل از زنگ اول، در این مراسم معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش همدان هدف از اجرای این مسابقه را افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان در خصوص پیشگیری از بلایا به ویژه آگاهی بخشی پیرامون آسیب های محیط و استفاده از توانمندی دانش آموزان در کمک به مدیریت بحران شهری عنوان کرد و گفت: نیاز ضروری است که فرهنگسازی لازم در زمینه آسیبهای موجود در سطح شهر انجام شود و در این زمینه دانش آموزان نقش موثری دارند.
عبدالله جعفری با اشاره به روند برگزاری این مسابقه افزود: این مسابقه دی ماه سال گذشته همزمان با سالروز وقوع فاجعه زلزله بم در بین مدارس همدان برگزار شد که طبق فراخوان ارسال شده، در این بین دانش آموزان بحران ها و مشکلات محله های خود را در قالب کروکی ارسال کردند.
وی افزود: پس از پایان زمان برگزاری این مسابقه 400 اثر از مدارس سراسر همدان ارسال شد که 50 اثر انتخاب شدند.
جعفری با اشاره به وجود 280 هزار دانش آموز استان در فرهنگسازی مدیریت بحران شهری یادآور شد: به زودی این طرح در مدارس سراسر استان نیز اجرایی می شود.
معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش همدان  ادامه داد: به همین منظور از مدیران و معلمانی که در این طرح به شکل جدی مشارکت داشتند هشتم اردیبهشت ماه در مراسمی تجلیل می شود.
مسئول اداره بحران شهرداری همدان هم در این مراسم با تأکید بر اینکه در این مسابقه از بین 300 مدرسه همدان 23 مدرسه حضوری فعال داشتند، ابراز داشت: از 23 مدرسه نیز مدرسه شهید بهشتی حضوری عمده داشتند که دانش آموزان موارد بحرانی محله های خود را شامل ترانس برق، قنات، رودخانه های بدون پوشش و حفاظ و غیره در قالب کروکی ارسال کردند.
مینا روحی، هدف از اجرای این مسابقه را افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان در زمینه پیشگیری از بلایای طبیعی، ترویج مهارت ها و توانایی های جامع، ایجاد تفکر در بین کودکان و نوجوانان و بیان مسائل و مشکلات محله ای و پیشنهاد راه حل برای آمادگی برای مقابله با بلایا برشمرد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تاب آوری و کاهش خطرات و بلایا در طراحی های شهری در توسعه شهر همدان نمود آشکاری داشته باشد.
گفتنی است، در این مراسم از 14 نفر از برگزیدگان این مسابقه با اهدا جوائزی قدردانی شد.

انتهای پیام/ح

 

دیدگاه شما