وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394 ساعت 08:34   |   کد مطلب: 15820
وزیر آموزش و پرورش، از بدهی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی آموزش و پرورش به بازنشستگان خبر داد.

به گزارش نافع به نقل از افکارنیوز، علی اصغر فانی گفت: یک سوم فضاهای آموزشی کشور فرسوده است و برای حل این مشکل در پی جذب اعتبارات ویژه برای بازسازی مدارس هستیم.

وی اظهارداشت: امسال ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای بهسازی فضاهای آموزشی اختصاص یافته است.

فانی، سرانه اختصاص یافته به مدارس را ناکافی اعلام کرد و افزود: امسال ۲۰۰۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات فروش گاز به مردم برای سرانه مدارس در نظر گرفته شده که بخشی از آن در مهر ماه امسال به حساب مدارس واریز خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی ۶۳ هزار معلم در کشور در سال گذشته و امسال گفت: با ورود نخستین گروه از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از ابتدای سال تحصیلی ۹۵ به جمع معلمان ، توازن نسبی نیروی انسانی در آموزش و پرورش ایجاد خواهد شد.

فانی از بدهی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی آموزش و پرورش به بازنشستگان خبر داد و تصریح کرد: ۲۵ درصد مطالبات بازنشستگان اسفند سال قبل پرداخت شد و بقیه بدهی نیز به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش وجود مدارس خاص را عامل آسیب دیدن مدارس عادی دانست و گفت: فعالیت مدارس خاص بر انگیزه معلمان و دانش آموزان اثر نامطلوب دارد و سعی می شود در سال های آینده تعداد این مدارس کاهش یابد.

وی در پاسخ به انتقاد برخی معلمان از رسانه ای شدن پرداخت مطالبات فرهنگیان، این امر را ناشی از فشار رسانه ای دانست و گفت: سعی می کنیم از این به بعد در این خصوص کمتر صحبت کنیم.

فانی معیار رتبه بندی معلمان را انجام شایسته وظایف معلمی دانست و افزود: طرح رتبه بندی معلمان هرچند ایده آل نیست ولی موجب کم شدن تبعیض بین آنان خواهد شد.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما