وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 شهريور 1402 ساعت 11:49   |   کد مطلب: 43246
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان نسبت به خرید آنلاین نوشت افزار هشدار داد و گفت: افراد سودجو با ترفند فروش کیف، کفش و لباس مدرسه و جمع آوری کمک برای دانش آموزان نیازمند در فضای مجازی، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

به گزارش نافع، سرهنگ «محمدباقر زارعی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارما اظهار داشت: مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از کاربران، از هر موقعیت و مناسبتی برای رسیدن به اهداف خود سوء‌ استفاده می‌کنند و در آستانه بازگشایی مدارس نیز برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از این رویداد و در پوشش فروشگاه‌های آنلاین همچنین کمک به افراد نیازمند برای خرید نوشت افزار دست به کلاهبرداری می زنند.

وی احتمال داد: افراد سودجو با طراحی فروشگاه‌های جعلی فروش کیف، کفش و لباس مدرسه با قیمت‌های کمتر از نرخ بازار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، شهروندان را تطمیع و اغفال کرده و بعد از دریافت وجه، کالایی برای آنها ارسال نمی کنند یا کالایی باکیفیت بسیار پایین‌تر از تصاویر تبلیغ‌شده ارسال می کنند.

سرپرست پلیس فتا همدان اظهار داشت: همچنین در برخی موارد ممکن است با انتشار تصاویر دانش آموزان بی‌بضاعت با عنوان جمع‌آوری کمک، برای خرید نوشت افزار و رساندن اقلام به این دانش آموزان سعی کنند که احساسات مردم را تحریک و با ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های ‌اجتماعی اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت و حساب آنها را خالی کنند.

سرهنگ زارعی به شهروندان توصیه کرد: شهروندان برای خرید اینترنتی مطمئن از فروشگاه‌هایی دارای نشان اعتماد الکترونیک استفاده و از اعتماد به صفحه و سایت‌های ناشناخته خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین شهروندان برای هرگونه واریز وجه برای خرید کمک هزینه‌ خرید نوشت افزار برای دانش آموزان نیازمند، فقط از طریق شماره حساب های نهادهای معتبر و سازمان‌های مربوطه اقدام و از پرداخت‌ اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس خودداری کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما