وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 2 ارديبهشت 1394 ساعت 07:54   |   کد مطلب: 14043
و این گونه بینی ریاض به خاک مالیده شد
آنچه که رهبری معظم انقلاب اسلامی چند روز پیش فرموده بودند که بینی عربستان در یمن به خاک مالیده خواهد شد، اکنون به لطف خدا این وعده محقق شده است.

به گزارش نافع به نقل از کورنگ؛ فتح الله توسلی کارشناس ارشد مسائل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در یادداشتی نوشت:

بعد از 27 روز جنگ نابرابر جنگنده های اف 16 آمریکایی- عربی وحمایت اطلاعاتی، لجستیکی کشورهای عرب منطقه  و آمریکا و انجام بیش از2500 سورتی عملیات هوایی علیه کشور فقیر یمن، عربستان سعودی پایان عملیات نظامی را اعلام نمود.

دراین زمینه نکات مهمی وجود دارد:
1-    این اقدام ائتلاف عربی  برای بسیاری از تحلیلگران غافلگیر کننده بود، زیرا ساعاتی قبل از ملک سلمان در فرمانی به مسئولان کشور خواستار حضور نیروهای موسوم به «حرس وطنی» یا نیروهای امنیت داخلی درکنار ائتلاف شده بود و امیر متعب پسر ملک عبدالله که فرماندهی این نیروها را برعهده دارد آن را افتخاری برای خود و نیروهایش دانسته بود.
2-    سخنگوی موسوم به ائتلاف عربی دو روز پیش ادامه عملیات را تاکید نموده و حتی گفته بود که احتمال ورود زمینی به یمن هم وجود دارد.
3-    وزیر خارجه سعودی چند روز پیش اعلام کرده بود که این عملیات تا زمان دستیابی به اهداف مورد نظر ادامه خواهد داشت .
4-    یکی از اهداف اصلی اعلام شده از سوی ائتلاف بازگرداندن عبد ربه منصوررئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت بود.

اما آنچه که اکنون رخ داده است دقیقا برخلاف خواست ائتلاف و خصوصا ریاض بوده است:
اولا: عبد ربه منصور همچنان در ریاض است نه در یمن
ثانیا: اکنون عبدربه منصور به دلیل همراهی در جنگ علیه وطنش به خیانت متهم است ودیگر بازگشتی برایش متصور نیست.
ثالثا: انصار الله و ارتش یمن با صبر استراتژیک خود و عدم پاسخگویی به حملات هوایی، بهانه ریاض و مفتیان سعودی مبنی بر تهدید حرمین شریفین از سوی انصارالله را باطل کردند.
رابعا: چهره عربستان سعودی در اذهان مردم یمن و مردم منطقه و جهان به عنوان تجاوز گر، قاتل کودکان، تخریب کننده زیرساختهای یمن باقی ماند ودرتاریخ ثبت خواهد شد.
خامسا: انصارالله همچنان مناطق خود را حفظ کرده اند و بدون شک در مذاکرات سیاسی دست برتر را خواهند داشت و آنچه که ریاض وائتلاف نتوانست در جنگ نظامی بدست آورد در مذاکره بدست نخواهد آورد.
سادسا: این پیروزی با تلاشهای دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران وحمایت همه جانبه کشورمان از مظلومین یمن صورت گرفت و این موضوع برای همه تحلیلگران روشن شده که ایران در شرایط سخت دوستان خود را رها نمی کند.
سابعا: حجم و توان نظامی کشورهای عربی که به آن افتخار می کردند و برخی هم آرزوی ادامه این حملات در سوریه وعراق را  داشتند مشخص شد.
طی روزهای آینده پرده ها کنار خواهد رفت و اسرار بیشتری از این جنگ وچگونگی توقف آن فاش خواهد شد.
و نهایتا این که آنچه که رهبری معظم انقلاب اسلامی چند روز پیش فرموده بودند که بینی عربستان در یمن به خاک مالیده خواهد شد، اکنون به لطف خدا این وعده نیز محقق شده است.
این پیروزی نتیجه استقامت مردم مظلوم یمن، رهبری فهیم و آگاه انصارالله ، حمایتهای جمهوری اسلامی ایران و جریانهای مقاومت در منطقه است. به ارواح مطهر شهدای یمن درود می فرستیم و برای مجروحین آن آرزوی سلامتی داریم. وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ

انتهای پیام/ب

دیدگاه شما