وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 25 خرداد 1394 ساعت 08:03   |   کد مطلب: 14811
	حمام اعظم کبودراهنگ؛ مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی شد
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کبودراهنگ از تبدیل حمام اعظم کبودراهنگ به مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نافع، به نقل از کورنگ مهدی غلامی از افتتاح مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی با حضور فرماندار و مسئولان کبودراهنگ خبر داد و گفت: از این به بعد در این مرکز آموزش هایی مانند سفالگری، نقاشی روی سفال، گلیم‌بافی، معرق چوب، کاشی معرق، سرمه‎دوزی، قلم‌زنی روی مس و... به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

وی از ثبت نام 20 نفر برای آموزش رشته سفالگری در روز افتتاح این مرکز خبر داد و اظهار امیدواری کرد این مرکز بتواند در راستای اشتغال جوانان کبودراهنگ در بخش صنایع دستی گام های خوبی در آینده بردارد.

غلامی از تور یک‌روزه ویژه صنعتگران و هنرمندان برای بازدید از بازارچه صنایع‌دستی غار علیصدر نیز خبر داد و گفت: میراث فرهنگی کبودراهنگ این اقدام را برای بالا بردن فعالیت و همکاری صنعتگران و هنرمندان انجام داده است.

وی از برگزاری جلسه مشترک هم‌اندیشی صنعتگران با دهیاران و بخشداران خبر داد و افزود: این جلسه در راستای بررسی مشکلات حوزه صنایع‌دستی، ارائه راهکارها و ترویج و توسعه صنایع‌دستی برگزار خواهد شد.

فرماندار کبودراهنگ نیز قالی بافی را از مهمترین صنایع دستی این شهرستان عنوان کرد و گفت: کبودراهنگ در صنایع دستی استعداد و پتانسیل های فراوانی دارد که استفاده از آن می تواند باعث رونق و شکوفایی اقتصاد شهرستان را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/پ

دیدگاه شما