وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 آبان 1394 ساعت 09:30   |   کد مطلب: 16991
مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی با حضور در برنامه زنده تلوزیونی "خانه و زندگی"، موج رسانه‌ای به بیان اهمیت کتاب در خانواده‌ها پرداخت.

به گزارش نافع، مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی با حضور در برنامه زنده تلوزیونی "خانه و زندگی" ، موج رسانه‌ای به بیان اهمیت کتاب در خانواده‌ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، فاطمه رستگاری کتاب را لازمه ارتقاء فرهنگ در خانواده‌ها برشمرد و گفت: با توجه به شکل‌گیری خانواده‌ها می‌توان کتاب‌های گوناگونی را در زمینه‌های مختلف مورد مطالعه قرار داد.

وی در ادامه با معرفی کتاب "خانواده شاد و با نشاط" افزود: این کتاب ویژه جوان‌هایی است که زندگی جدیدی را تشکیل داده و در جهت بهبود کیفیت زندگی خود نیازمند ارائه راهکارهای شاد زیستن و همیاری یکدیگر هستند.

مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی در دسته‌بندی خانواده‌ها و معرفی کتاب متناسب با نوع زندگی‌های مختلف در جامعه امروزی خاطرنشان کرد: کتاب "روابط سالم در خانواده" و "راه زندگی" نیز از جمله کتاب‌هایی هستند که برای رشد و پویایی خانواده‌های صاحب فرزند، عروس و داماد بسیار مؤثر خواهند بود.

این برنامه تلوزیونی از برنامه‌های پرمخاطب سیمای استان همدان است که اقشار مختلف جامعه مخاطب این برنامه هستند که اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح خانواده‌ها با مشارکت صدا و سیمای مرکز همدان اقدام به اجرای این برنامه کرده‌است.

لازم به ذکر است که چندین برنامه زنده تلوزیونی و رادیویی از برنامه‌های اصلی کتابخانه‌های عمومی استان همدان در راستای «بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار» خواهد بود.

وی از عضویت بیش از هزار عضو فعال در کتابخانه عمومی شهیدان حجازی خبر داد و گفت: در کتابخانه عمومی شهیدان حجازی 14 هزار نسخه کتاب با موضوعات مختلف وجود دارد اما به دلیل نزدیک بودن این مرکز به مدارس، مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و کتابخانه نیز برنامه ویژه‌ای برای تشویق دانش آموزان ممتاز دارد.

رستگاری ایجاد ارتباط با مراکز فرهنگی را یکی دیگر از اقدامات کتابخانه عمومی شهیدان حجازی در راستای فرهنگ مطالعه در استان دانست و عنوان کرد: حضور اعضای کانون وکلای استان همدان در این کتابخانه و معرفی این کتابخانه در کانون وکلای استان نیز از جمله اقداماتی است که در طول سال توسط کتابخانه عمومی شهیدان حجازی انجام می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی، کلاسهای نقاشی، خوشنویسی و برگزاری نمایشگاه کتاب در کتابخانه عمومی شهیدان حجازی در ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه بسیار مؤثر و حائز اهمیت بوده است.

پایان پیام/م.د

 

دیدگاه شما