وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 مهر 1394 ساعت 03:06   |   کد مطلب: 16687
انتشار خبر شهادت سردار سرلشکر حسین همدانی، فرمانده بزرگ دفاع مقدس و قافله سالار مدافعان حرم موجب تألم خاطر همگان شده و اندوهی عمیق را دل ها پدید آورد.

به گزارش نافع، شهادت سردار بزرگ و یادگار سال های حماسه و مقاومت، واقعه‌ای جانگداز بود که کام مردم را تلخ  کرد، اما اندوه بارتر و تلخ تر اینکه در زادگاهش همدان که به زودی آرامگاه ابدی اش نیز خواهد بود؛ تبلیغات مناسبی برای معرفی شهید صورت نگرفته است.

ساعت های آغازین جمعه 17 مهر بود که منابع غیر رسمی و آگاه، خبر شهادت سردار همدانی را منتشر کردند و در نهایت پس از ساعت 10 شبکه خبر به صورت رسمی این خبر را تأیید کرد.

به دنبال انتشار این خبر، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و رسانه های داخلی و خارجی به انتشار مطالب، تصاویر و خاطرات شهید همدانی پرداخته و دامنه این اخبار به شبکه های اجتماعی نیز کشیده شد تا جایی که گوی سبقت را از رسانه های رسمی نیز ربودند.

انبوهی از عکس ها، پوسترها، پیام ها و مطالب مرتبط در این شبکه ها که گستره اش از مرزها فراتر می رود؛ منتشر شده و حتی عکس اصلی برخی از آن ها به تصویر سردار شهید همدانی مزین شد.

اما در بین این همه تلاش و تکاپوی رسانه ها و شهروندان که کاملا خودجوش و از سر ارادت به شهدا و انقلاب صورت گرفت؛ مسئولان استان همدان اقدام مناسب و به موقعی انجام داده و تنها به برگزاری چند جلسه اکتفا کردند.

ضمن اینکه درست در زمانی که شبکه خبر در حال پخش اخبار شهادت سردار همدانی بود؛ سکوتی سئوال برانگیز در شبکه استانی حکم فرما شده و حتی در حال پخش موسیقی بود!

نزدیک به یک ماه و نیم پیش و زمانی که خبر سفر رئیس جمهور به همدان منتشر شد؛ سراسر شهر به صورت اغراق آمیز پر از تصاویر و بنرهای خوش آمدگویی مزین به عکس وی شد به طوری که از مسیر فرودگاه تا پل غدیر و سپس میدان سپاه، نزدیک به 60 بنر سه در چهار و نزدیک به 70 عدد بنرهای کوچکتر خوش‌آمدگویی از طرف شهرداری و سایر نهادها به چشم می خورد.

ادارات و دستگاه های دولتی، دانشگاه ها و حتی برخی از نهادهای فرهنگی نیز برای عقب نماندن از این قافله به نصب تصاویر رئیس جمهور در مقابل اداره خود کردند.

این اقدامات در حالی صورت گرفت که رئیس جمهور به عنوان یک مقام دولتی و خدمتگزار مردم و طبق روال سفرهای کاروان تدبیر و امید به همدان سفر کرده بود، اما مسئولان استان با وجود اعتراضات مردم برای این سفر کاری، سنگ تمام گذاشتند!

اما امروز و با وجود گذشت بیش از 40 ساعت از انتشار خبر شهادت سردار بزرگ جمهوری اسلامی ایران، تبلیغات مناسبی در سطح شهر همدان صورت نگرفته و بسیاری هنوز نمی دانند که سردار همدانی که بود و چه کرد؟

 

مردم همدان، عصر فردا پیکر مطهر سردار شهید همدانی را در آغوش خواهند کشید، اما متأسفانه در مسیر استقبال از این شهید بزرگواریعنی حد فاصل میدان فرودگاه همدان تا پل غدیر و سپس میدان سپاه، هیچ بنر یا تصویری از سردار نصب نشده است!

شهرداری نیز که چندی پیش در بلوار فرودگاه، اقدام به نصب پرچم های مخصوص با آرم شهرداری برای استقبال از رئیس جمهور کرده بود؛ امروز تنها به نصب چند پرچم مشکی شهرکه برای همه عزاداری ها استفاده می شود در میدان فرودگاه، میدان عاشورا و برخی میادین اصلی شهر کرده است.

البته اقدام مسئولان شهرداری همدان به ویژه برخی مناطق که تصویر سردار را در ورودی اداره خود نصب کرده اند؛ جای تشکر دارد که هرچند ناکافی، اما دست کم بهتر از سایر دستگاه ها عمل کرده و به جبران کم کاری استانداری و سایر نهادهای فرهنگی و مذهبی مسئول و متولی، آبروی همدان را خریدند!

پیکر مطهر سردار شهید همدانی،  فردا در حالی وارد همدان می شود که سیمای شهر با سایر روزها چندان تفاوتی ندارد و انگار نه انگار که همدان،  فرزند بزرگ خود را از دست داده است!

سرداری که سال ها در دفاع از اسلام و انقلاب مجاهدت کرد و لحظه ای از پای ننشست؛ سرداری که رهبر معظم انقلاب درباره اش فرمود :"این رزمنده قدیمی و صمیمی و پر تلاش، جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و در جبهه پر افتخار دفاع از حریم اهل بیت(ع) به آرزوی خود نائل آمد" و سرداری که شهادتش، داغی همیشگی را بر دل ملت و نه تنها مردم همدان باقی گذاشت؛ حالا پس از سال ها مجاهدت خستگی ناپذیر آرام گرفته است.

کمتر از 24 ساعت دیگر پیکر مطهرشهید همدانی به همراه خانواده وارد زادگاهش می شود، اما آیا برای استقبال از این فرمانده بزرگ و مجاهد بنام که به تعبیر زیبایی "هشت هزار و یکمین ستاره درخشان سپهر همدان" شد، آماده ایم؟ آیا حال و هوای شهر مناسب عرض تسلیت  و همدردی با خانواده بزرگوار شهید همدانی است یا خدای ناکرده قرار است شرمنده آن ها شویم؟

خاطرم هست در زمان شهادت شهید محمدزاده نیز تبلیغات مناسبی در همدان صورت نگرفت و مسئولان و مردم برای همیشه شرمنده خانواده بزرگوار این شهید شدند.

در پایان ضمن قدردانی از همه کسانی که خالصانه در این سوگ بزرگ، پای کار آمده و اقدام به انتشار اخبار، تولید محتوا، طراحی پوستر و بنر رایگان و توزیع در بین مردم کرده اند؛ امیدواریم تا دیر نشده، اقدامات مناسبی از طرف مسئولان مربوطه صورت گیرد تا عصر فردا شرمنده خانواده سردار بزرگ انقلاب نشویم.

 

میدان فرودگاه همدان- عصر امروز

پایان پیام/م.ت

 

دیدگاه شما